Trebanjski levi uspešno odprli 14. krog

Trebnje in Dobova sta bili ekipi, ki sta otvorili 14. krog državnega prvenstva. Trebanjci so pričakovano prišli do 12. zmage v aktualni sezoni. S tem so se na vrhu lestvice točkovno izenačili s Celjani.

RK Trimo Trebnje : RK Dobova 31:17 (12:8)
Jurečič 5, Ćorsović 4; Šukić 4, Latković 2

Trebanjci so za prvi zadetek potrebovali 4 minute, nato pa je zadel Miodrag Ćorsović (1:1). Sledil je 7 minut dolg strelski post Dobove. V prvih 10 minutah izredno čvrstega dvoboja sta ekipi dosegli zgolj 6 golov (4:2).

Sredi prvega polčasa so trebanjski levi povedli z 8:4. Pri Dobovčanih je stik z domačini ohranjal vratar Tilen Grudnik, ki je v prvem delu zbral 8 obramb. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 12:8.

Na začetku drugega dela tekme so se gostje uspeli približati na 2 zadetka zaostanka (14:12). Sledilo je nekaj napak v taboru Dobove, kar so Trebanjci izkoristili in ušli na 8 golov prednosti (22:14). V 6 minutah je Trimo namreč napravil delni izid 6:0.

10 minut pred koncem srečanja je prednost narasla na dvomestno število (25:15). Zmagovalec dvoboja je bil odločen v obdobju, ko so gostje v 19 minutah uspeli doseči zgolj en sam gol. Končni izid je tako znašal visokih 31:17.