Trimo prepustil vlogo favorita Ribnici, na koncu pa domov odhaja z vsemi točkami

Ribnica je ob 19. uri gostila Trimo iz Trebnja, ob moštvi pa sta v dosedanjem poteku prvenstva dvakrat zmagali in pred začetkom srečanja še nista poznali poraza v sezoni 2020/2021. Trener gostov, Uroš Zorman je vlogo favorita prepustil Ribničanom, a jasno je bilo, da imajo tudi rokometaši Trima svoje načrte.

V tekmo so podjetneje krenili domači, a njihova pobuda ni trajala dolg. V 12. minuti so Trebanjci izid poravnali na 6-6, ko je bil iz sedemmetrovke uspešen Dino Hamidović. Gostitelji so nekajkrat sicer znova pobegnili za gol ali dva, vendar je Trimo v prvem polčasu vedno znova našel način,  da se vrne v igro. Ob prvem odmoru so imeli tako Ribničani zgolj minimalno prednost (16-15).

Vztrajnost pa se je gostom v drugem polčasu izplačala. Moštvi sta nekaj časa še igrali izenačeno, nato pa je v 39. minuti Hamidović Trimu prvič priigral prednost z dvema zadetkoma prednosti. Sledila je prava dominacija Trebanjcev, ki so dosegli še štiri zaporedne zadetke preko Darka Cingesarja in Aleksandra Tomića, ki sta poskrbela za vodstvo z 19-25. Ta prednost je bila za rokometaše Ribnice previsoka in do konca srečanja so jih gostje uspeli zadržati na razdalji. Tekma se je končala z izidom 29-32 v korist gostov.

Trimo je tako nekoliko presenetljivo prišel še do tretje letošnje zmage.