Izola do prve zmage v sezoni

Zadnji obračun današnjega dne je potekal v Izoli, v goste pa je prišel Slovan. Pričakovati je šlo težko in napeto srečanje. Izolani so v prejšnem krogu osvojili točko proti MRK Ljubljani, v prvem krogu pa izgubili proti Mariboru. Slovan je svoje prve točke ob uvrstitvi v prvo ligo še čakal.

Težko bi rekli, da je katero od moštev v prvem polčasu prikazalo izrazito boljšo predstavo. Slovan je v prvih minutah sicer povedel z 1-3 in 2-3, a so jih domači hitro ujeli. Nato so tudi rokometaši Izole ušli na dva zadetka prednosti. Prvič jim je to uspelo v 12. minuti, ko je zadel Vid Miklavec. Prednost dveh zadetkov so Izolani obdržali vse do konca polčasa, v 30. minuti je znova zadel prav Miklavec in postavil izid 12-10.

Gostje so v drugem polčasu izenačili v 39. minuti, ko je bil iz sedmih metrov natančen Enej Slatinek Jovičić (14-14). Izenačenje pa ni trajalo dolgo, saj je rokometašem Izole uspel delni 4-0 in po zadetkih Marka Nikolića, Kristjana Jurića, Miklavca in Urha-Jakoba Poberaja so vodili z 18-14. Prednost, ki so si jo domači priigrali v tem delu tekme se je na koncu izkazala za odločilno. Brez napete končnice sicer ni šlo. Gostje so se v zadnji minuti približali celo na 26-25 in imeli celo napad za izenačenje. Vseeno pa se je čas iztekel in Izola je slavila prvo zmago te sezone.