Uvodna tekma prvenstva pripadla Loki

Na krstni tekmi sezone 2022/23 v 1. NLB ligi sta se na Kodeljevem merila RD LL Grosist Slovan in RD Urbanscape Loka. Prvi zmagovalci sezone so rokometaši iz Škofje Loke, ki so zmagali z rezultatom 24-27.

Tekma se je pričela zelo izenačeno. Moštvi sta so skozi celoten prvi polčas z igro gol za gol izmenjavali vodstvo. Nobeni ekipi ni uspelo povesti z več kot dvema zadetkoma prednosti. V 25. minuti je bil izid znova poravnan na 12-12, po zaslugi Lenarta Klemenčiča pa je Loka na odmor odšla z minimalno prednostjo (12-13)

Ob uvodu v drugi polčas so se gostje vendarle odlepili. Z uvodno serijo 0-4 so prišli do rezultata 12-16. Ljubljančani hitrega odgovora niso imeli in Loka je pobegnila celo ma +5. V zadnjih deset minut tekme so gostujoči vstopili z dovolj veliko prednostjo, da jim Slovan zmage več ni mogel odvzeti.

Prvi strelec gostiteljev je bil Jaka Jakše s 4 zadetki, za Loko jih je Lenart Klemenčič dosegel 9.