V derbiju ekip iz dna lestvice boljši gostje

Rokometaši Brežic so si na gostovanju pri Ajdovščini priigrali zmago, kljub temu, da so v Ajdovščino prispeli samo z 12 igralci. V razburljivi končnici so bili boljši z rezultatom 27:28. Z identičnim rezultatom se je končala še ena tekma 15. kroga in sicer med Pomurjem in Škofljico.

V izenačenem prvem delu prvega polčasa so domači v 13. minuti prvič povedli (6:5). 6 minut kasneje so Ajdovci prvič povedli z +2 (8:6), vendar so jih gostje hitro ujeli. Po vodstvo domačih z 10:9 v 27. minuti so gostje zadeli 4 zadetke zapored in na odmor odšli z lepo prednostjo 10:13.

Svojo prednost so v začetku drugega polčasa še povišali na solidnih 10:15. Domači so se prebudili in med 34. in 38. minuto zadeli 5 zadetkov, ter izenačili na 15. Sledilo je 0:3 za goste in 3:0 za domače in ponovno izenačenje na 18. Gostje so v 50. minuti ponovno povedli za +3 (21:24), vendar so se domači ponovno vrnili z rezultatom 23:24. Domači se niso predali in v 58. minuti izenačili na 27. V predzadnji minuti so gostje ponovno zadeli in kot se je kasneje izkazalo postavili končni izid 27:28, saj nobena ekipa do konca ni zadela, kljub minuti odmora domačega trenerja Mohoriča v zadnji minuti.

Pri domačih je Peljhan dosegel 8 zadetkov (4/4 iz 7m), Svetik pa 6 (0/1 iz 7m). Pri gostih je Jaka Tomše dosegel 6, Lipej pa 5 zadetkov.

Ajdovščina ostaja na predzadnjem mestu, medtem, ko se Brežice z 11. mesto držijo izven nevarne cone izpada.

RK Ajdovščina – RK Brežice 27:28 (10:13)
športni center Police, Ajdovščina, gledalcev: 270, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl

RK Ajdovščina: Krauthaker, Štancar, Velikonja 1, Koren J. 3, Polanc, Svetik 6, Peljhan 8, Vidic, Pelicon, Gregorc, Masilo, Bratika 2, Breznikar 3, Bratina, Tunanovič 3, Koren M. 2
Trener: Miha Mohorič

RK Brežice: Zorič 2, Lipej 5, Tomše J. 6, Tomše M. 4, Bogovič 2, Dučanovič, Krivokapič, Udovč 3, Derenda 3, Pernovšek 3, Matjašič, Jagrič
Trener: Primož Plazar

Izključitve: RK Ajdovščina 2 minuti, RK Brežice 8 minut

7metrovke: RK Ajdovščina 4/8, RK Brežice 1/2

Ajdovci v naslednjem krogu gostuje pri Radečeh, Brežice pa gostijo Mokerc iz Iga.