V skupini A brez presenečenj, v skupini B kiks enih izmed glavnih favoritinj

Evropsko prvenstvo se je začelo zares. V skupini A večji presenečenj nismo videli. Madžarke so bile boljše od Švicark, ki so sicer nudile dober odpor, rokometašice Norveške pa so v drugem polčasu strle odpor Hrvaške. Nekoliko bolj pestro je bilo v skupini B kjer je Slovenija presenetila Dansko, eno izmed favoritinj za končno zmago, Švedinje so brez težav opravile s Srbkinjami.

SKUPINA A

MADŽARSKA : ŠVICA  33:28 (12:24)
Klujber 9, Lukacs 7; Schmid 6, Gautschi, Emmenegger in Bucher po 5

Švicarke, ki na zadnjem evropskem prvenstvu sploh niso nastopale so tekmo odprle bolje in povedle z 2:5. A igralke Madžarske, deseto uvrščene na evropskem prvenstvu pred dvema letoma so se ekspresno vrnile v igro. V 14. minuti so rezultat izenačile na 7:7. Zaključnih nekaj minut prvega dela igre je znova pripadlo rokometašicam Švice, ki so povedli z 10:13. Švicarke so s prednostjo odšle tudi na odmor le, da je njihova prednost znašala dva gola (12:14). V drugem polčasu smo do 50. minute spremljali izenačen obračun (24:24), nato pa so vlogo favoritinj upravičile Madžarke. V zadnjih desetih minutah so naredile delni izid 9:4 in se tako z rezultatom 33:28 razveselile prve zmage na prvenstvu.

NORVEŠKA : HRVAŠKA  32:23 (16:14)
Mork 8, Reistad 7; Posavec S. 4, Japundža, Kalaus, Posavec P., Debelić in Blažević po 3

Aktualne evropske in svetovne prvakinje, Norvežanke so tempo tekmi narekovale že od samega začetka, čeprav je bil obračun od začetka zelo zaspan kar je za začetek prvenstva povsem normalno. Ko so je tekma razživela pa so Skandinavke v 17. minuti povedli s štirimi goli prednosti (9:5). Blestela je predvsem najboljša strelka zadnjega eura (52 zadetkov), Nora Mork. Našim južnim sosedam se je do konca prvega polčasa uspelo nekoliko približati in tako so na odmor odšli z dvema goloma zaostanka (16:14). Igralke Norveške v drugem polčasu pokazale zakaj branijo evropsko krono. Počasi so delale razliko proti Hrvaticam in se na koncu veselile suverene zmage z devetimi zadetki prednosti (32:23), čeprav so pred koncem tekme povedle tudi že za deset golov.

Standings provided by Sofascore

SKUPINA B

DANSKA : SLOVENIJA  26:28 (15:14)
Jensen 7, Friis 6; Gros 8, Mavsar 7

Slovenke so domače evropsko začelo s presenetljivo zmago nad Dansko (26:28), ki velja za eno od favoritinj tega evropskega prvenstva. Daljše poročilo o tekmi si lahko preberete TUKAJ!

ŠVEDSKA : SRBIJA  27:21 (14:9)
Hagman 9, Blohm 7; Stamenčić 6, Kovačivić 4

Švedinje so v tekmo vstopile silovite in si do 13. minute priigrale štiri gole naskoka (7:3). Srbkinje so se v nadaljevanju pobrale in se do 23. minute približale zgolj še na zadetek zaostanka (9:8). Zaključek prvega dela pa je ponovno pripadel rokometašicam Švedske, ki so na odmor odšle s prednostjo petih golov (14:9). Skandinavke so tudi drugi polčas odprle odlično in v 40. minuti povedle z dvomestno prednostjo (20:10). Rokometašice Srbije so se po delnem izidu 3:9 v 52. minuti približale na štiri gole zaostanka (23:19). Švedinje pa so v zaključku ohranile dovolj zbranosti in se razveselile zmage z rezultatom 27:21.