V “tekmi leta” zmagali domačini!

V “tekmi leta”, kot so poimenovali tekmo med Izolo in Krškim, so bili boljši domačini, ki so v pravem rokometnem spektaklu premagali “nuklearce” z rezultatom 27:24.

Pred spektakularnim vzdušjem (800 gledalcev) je potekala tekma, kza katero lahko rečemo, da je na nivoju 1. lige – ali pa še celo kaj več. V Izoli so bili na tribuni poleg domačih Ribarjev še navijači iz Krškega, ki so glasno spodbujali svoje privržence.

Gostom je v začetku tekme podpora s tribun dobro dela, saj so povedli z 1:3. Domači so se zbrali ter med 9. in 15. minuto naredili delni izid 4:0 in povedli s 5:3. Po minuti odmora gostujočega trenerja Šerbca v 15. minuti smo do konca prvega polčasa videli zelo izenačeno tekmo. V 28. minuti so se gostje po dveh zaporednih zadetkih Vovka približali na samo zadetek zaostanka (11:10). Končni izid prvega polčasa 13:11 za domače.

Začetek drugega polčasa je pripadel gostom, ko je Ban v 32. minuti zadel kar 3-krat zapored in povedel svoje moštvo v vodstvo 14:15. Med 35. in 38. minuto so domači ponovno naredili delni izid 4:0 in povedli z 19:16. Gostje so se ponovno približali na -1 (19:18 in v 49. minuti na 21:20). Očitno je bilo odločilno obdobje tekme med 52. in 59. minuto, ko so domači naredili delni izid 5:1 in v predzadnji minuti povedli z 27:22. Gostom do konca tekme kaj več kot znižanje na 27:24 ni uspelo.

Pri domačih je Beganovič dosegel 9x (3/4 iz 7m), Brumen pa 6x (3/3 iz 7m). Pri gostih je Vovk dosegel 6 zadetkov, Glaser (1/2 iz 7m) in Ban pa po 4 zadetke.

Z zmago Izole je prvenstvo postalo še zanimivejše, saj se za 2. mesto, ki še vodi v 1. ligo, borijo tri ekipe, ki so v razmaku dveh točk. Izola je na drugem mestu, 3 točke za vodilnim Slovenj Gradcem, Krško pa na tretjem mestu s točko zaostanka za Izolo, iz boja pa seveda ne smemo izključiti ljubljanskega Slovana, ki za točko zaostaja za Krčani. Do konca prvenstva se bodo med “veliko četverko” pomerili Slovan – Izola (prva zapisana ekipa je domačin) in Krško – Slovenj Gradec.

RD Butan plin Izola – RK Krško 27:24 (13:11)
športna dvorana na Kraški 1, gledalcev: 800, sodnika: Uroš Nahtigal in Brstin Kavalar

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič, Smej, Božič 3, Beganovič 9, Zorič Stepanič, Alessio, Brumen 6, Redžič, Vukovič, Peharc, Poberaj 4, Nikolič 1, Čolić, Gašperšič 4, Husič
Trener: Fredi Radojkovič

RK Krško: Romih, Glogovšek, Dular 2, Škafar 1, Subotič 1, Dragan 1, Glaser 4, Kastelic 2, Deržič 2, Novak, Mlakar, Vovk 6, Ban 4, Blaževič, Škalički, Kodrič
Trener: Uroš Šerbec

Izključitve: RD Butan plin Izola 6 minut, RK Krško 2 minuti

7metrovke: RD Butan plin Izola 6/8, RK Krško 1/2

Krško se v naslednjem krogu nadeja zmage proti zadnjeuvrščeni ekipi Pomurja, Izola pa odhaja k bivšemu prvoligašu Herz Šmartno.