V vnaprej odigrani tekmi boljši domačini

V vnaprej odigrani tekmi 24. kroga sta ekipi Mokerca in Pomurja nastopili samo s po 11 igralci. Prepričljivo so bili boljši domačini, ki so zadnje Pomurje premagali z rezultatom 40:27 (20:12).

Domačini so začeli siloviti in že v 8. minuti povedli z 8:1. Večino zadetkov so domačini dosegli iz protinapadov. Po minuti odmora gostujočega trenerja Potočnjaka v 9. minuti ni bilo veliko boljše, saj so domači v 16. minuti povedli z 13:3. Do konca prvega polčasa so gostje iz Prekmurja uspeli prednost vsaj nekoliko znižati na 20:12.

V drugem polčasu, ko so priložnost dobili prav vsi igralci obeh ekip, smo do polovice drugega polčasa videli dokaj izenačeno igro. Gostje so se najbolj približali v 47. minuti, ko so znižali na 30:23. Sledil je delni izid 7:0 in vodstvo gostov v 55. minuti z 37:23. Končni izid 40:27.

Pri domači so največ zadetkov dosegli Makivič (9), Štamar (8) in Tabakovič (7). Pri gostih je Osterc dosegel 10 zadetkov, Hedl pa 7.

Mokerc je, s tekmo več, prehitel Dravo in je trenutno na 6. mestu. Pomurje ostaja pri 3 točkah.

ŠD Mokerc KIG – RK Pomurje 40:27 (20:12)
športna dvorana Ig, gledalcev: 50, sodnika: Žan Teršek in Janez Šilc

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 11 obr., Kastelic 5 obr., Makivič 9, Štacar 8, Tabakovič 7, Legen 3, Gorišek 3, Kalabič 2, Leš 2, Petek 1
Trener: Roman Šimon

RK Pomurje: Vild Marič 9 obr., Osterc 10, Hedl 7, Topolovec 3, Bombek 2, Zver 2, Pintarič 1, Hameršak 1, Falež 1, Štumpf, Kocan
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 2 minuti, RK Pomurje 10 minut

7metrovke: ŠD Mokerc KIG 2/2, RK Pomurje 2/2

V predzadnjem krogu, ki bo na sporedu 10.5.2019, bo Pomurje gostilo Izolo, Mokerc pa odhaja v Črnomelj.