V Zlatorogu so na derbiju bili uspešnejši Celjani

V dvorani Zlatorog sta dvoboj 10. kroga 1. NLB lige odigrala Celje in Ribnica. Pivovarji so zanesljivo prednost iz prvega polčasa uspeli ohraniti do konca srečanja.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Riko Ribnica 39:31 (20:14)
Cokan 12, Žabić in Vlah 6; Laljek 6, Bogdanović in Hrastnik 5

Po začetnem vodstvu Ribnice je sledila 5 minutna strelska suša gostov. To so Celjani izkoristili in povedli s 4:1. Dobro je bil razpoložen vratar Nebojša Bojić.

V 10. minuti je bil rezultat 7:3, nato pa so se Ribničani s tremi zaporednimi zadetki vrnili v igro (7:6).

V 24. minuti so Celjani znova pobegnili na krilih Stefana Žabića in Tadeja Mazeja (16:11). Na odmor sta ekipi odšli z zanesljivo prednostjo Celja (20:14).

V drugem delu so domači rokometaši uspešno držali razliko, Ribničani pa niso našli pravega odgovora. V 42. minuti je rdeč karton prejel Žabić, toda tudi to ni bilo dovolj, da bi se gostje uspeli približati.

V zadnjih 10 minut tekme sta se moštvi podali z rezultatom 32:26. Tik pred iztekom so Celjani prišli do najvišje prednosti na srečanju (38:29).

Ribničani tudi tokrat niso uspeli priti do skalpa v Zlatorogu. Tekma se je končala z izidom 39:31 v korist Celja. Bojić je na koncu zbral 13 obramb.