Velenjčani brez težav do zmage nad Ormožani

RK Gorenje Velenje (Jan Gregorc)

Velenjčani so na zaostali tekmi 21. kroga pred domačimi navijači premagali goste iz Ormoža. Ekipa RK Gorenje Velenje je RK Jeruzalem Ormož premagala z rezultatom 36:24. Tekma in razdelitev točk za zdaj na prvenstveni lestvici nista spremenili ničesar, saj se Velenjčani še vedno nahajajo na tretjem mestu, Ormožani pa na desetem.

Tekmo je z zadetkom odprl Matic Verdinek. Gostje so pritisnili in povedli za dva zadetka, kar pa so Velenjčani hitro izničili in po novem zadetku Verdinka vodili. Dva gola prednosti je bila najvišja prednost ene ali druge ekipe v prvem polčasu. Ta se je končal z rezultatom 17:15. V drugi polčas so gostje vstopili enako agresivno kot v začetek tekme. Izenačili so z goloma Voljča in Pandeva, za kar so imeli domači rokometaši hitro rešitev. V naslednjih štirih minutah sta po dvakrat zadela Šiško in Verdinek, prednost pa je le še naraščala. Tudi minuta odmora gostujoče ekipe ni pomagala, saj je bila prednost čez nekaj minut že dvomestna. Najvišjo prednost je Velenjčanom prinesel Ravnikar, ko je zadel za 35:22. Tekma se je dve minuti kasneje s končnim rezultatom 36:24.

RK Gorenje Velenje : RK Jeruzalem Ormož – 36:24 (17:15)