Velenjčani brez težav opravili z Ormožani

V dvorani Hardek je bila na sporedu druga tekma 18. kroga lige NLB. Ormožani so gostili ekipo Velenja. Ormožani so v novem letu odločni začeli, saj imajo na svojem računu dve zmagi. Velenjčani imajo ob dveh zmagah še en neodločen izid na derbiju s Celjem. Prva tekma teh dveh nasprotnikov v letošnji sezoni se je končala s prepričljivo zmago rokometašev Velenja z 37:22.

V začetku tekme smo spremljali zelo izenačen dvoboj. Ekipi sta igrali igro gol za gol. Sicer so imeli Velenjčani prednost dveh zadetkov, a se je z vsakim novim napadom Ormoža ta znižala le na gol. Tako je bilo vse do 22. minute, ko so gostje iz Velenja po zadetku Aleksa Kavčiča prvič na tekmi povedli s tremi zadetki prednosti (11:14). Od tu naprej se je Velenjčanom uspelo do polčasa še nekoliko odlepiti in so tako na odmor odšli s štirimi goli prednosti (13:17).

Drugi polčas pa so fenomenalno začeli Velenjčani. Z delnim izidom 2:10 so si namreč do 44. minute priigrali prednost dvanajstih zadetkov in tako že odločili zmagovalca tekme. Svoje je k tej prednosti gostov doprinesel tudi vratar Emir Taletović, ki se je izkazal z nekaj obrambami. Tako so priložnost za igro pri rokometaših Velenja dobili tudi nekateri mlajši igralci. Najvišja prednost gostov na tekmi je bila trinajst zadetkov, ko so po protinapadu Tadeja Mazeja povedli z 16:29. Ormožani so zaostanek v zaključku tekme še uspeli znižati na osem golov (22:30), a so Velenjčani rutinirano tekmo pripeljali do konca in slavil z rezultatom 24:34.

Pri domačinih je bil s 6 zadetki strelsko najbolj razpoložen Rok Žuran, pri gostih pa je bil z 9 goli najučinkovitejši Matic Verdinek. Ormožani bodo v naslednjem krogu gostovali pri Kopru, Velenjčani pa na domačem terenu gostijo Slovenj Gradec. Še pred tem pa se bodo v domači dvorani v pokalu EHF pomerili z ekipo Nantesa.

JERUZALEM ORMOŽ : GORENJE VELENJE 24:34 (13:17)