Velenjčani do pomembne zmage nad Škofjeločani

RK Gorenje Velenje (Jan Gregorc)

Rokometaši RK Gorenje Velenje so na domačem terenu v zelo pomembni tekmi premagali ekipo RD Urbanscape Loka. Gre za bitko za najvišja mesta, saj ekipi ločuje le točka razlike na četrtem mestu.

Dvoboj so čudovito otvorili gostje iz Škofje Loke, ki so v peti minuti po golu Berganta vodili z 2-0. Dolgo smo čakaliu na naslednji gol, ki je padel v deseti minuti in izenačil rezultat. Prav tako je potekal tudi preostanek prvega polčasa – precej izenačeno. Edina izjema je bilo obdobje med 14. in 20. minuto, ko so Škofjeločani hitro povedli za tri gole. Z golom Haseljića v 22. minuti so domačini izenačili in štiri minute za tem povedli z golom Šiška. Tik pred polčasom je še enkrat zadel Haseljić in postavil rezultat polčasa 12:10.

Drugi polčas so močno začeli domačini in devet minut kasneje vodili za štiri gole po zadetku Pajta. Vse do konca tekme sta si ekipi izmenjavali zadetke brez kakršnih koli posebnosti, čeprav so gostje še kako poskušali. Končni rezultat na tekmi je postavil Peter Šiško.

Rk Gorenje Velenje : RD Urbanscape Loka – 28:25 (12:10)