Ribničani proti Kopru do novih dveh točk

V dvorani Šolskega centra Ribnica je tamkajšnji Riko gostil ekipo RD Koper. Ribničani so na prvi tekmi spomladanskega dela šele v drugem polčasu strli odpor žilavih Šmarčanov, medtem, ko so bili Koprčani boljši od Slovana. Pričakovali smo izenačeno tekmo, saj so oboji v zadnjih letih pri vrhu slovenskega rokometa.

Koprčani so že kar takoj na začetku tekem doživeli hud udarec. Izključen je bil namreč njihov najboljši strelec Tine Poklar, ki je iz črte sedmih metrov v glavo zadel domačega vratarja Sandra Meštrića. Začetni šok gostov so izkoristili domači, ki so tako v 8. minuti povedli s tremi goli prednosti (5:2). Le dve minuti kasneje so po zadetku Žana Žagarja prednosti povišali še za dodatne gol (7:3) in tako gostujočega stratega Bojana Čotarja, ki je ekipo prevzel pred spomladanskim delom, prisilili v minuto odmora. Koprčani so se po minuti odmora vendarle pobrali in do 14. minute zaostanek znižali le še na gol zaostanka (8:7). Tako je moral po minuti odmora seči še domači strateg Robert Beguš. Po nekaj izenačenih minutah so si manjšo prednost, treh golov znova priigrali domačini (13:10). A Koprčani so se še enkrat vrnili in tako sta ekipi na odmor odšli ob razliki enega gola (15:14).

Gostitelji pa so silovito vstopili v drugi polčas in po delnem rezultatu 4:0 povedli s petimi goli naskoka (19:14). Ribničani so v drugem polčasu delovali res izjemno. Tako so v 47. minuti povedli z osmimi  goli prednosti (27:19). Nato pa mrk v ribniški igri. To so seveda s pridom izkoristili igralci Kopra, ki so po delnem rezultatu 3:10 znova prišli le še na gol zaostanka in tako poskrbeli za zanimiv zaključek tekme. A v sami končnici so si domači zbrali in tako tekmo pripeljali sebi v prid ter slavili z rezultatom 33:31.

Pri domačih je bil za enajstimi goli najučinkovitejši Jan Pucelj, pri gostih je bil z devetimi zadetki strelsko najbolj razpoložen Tomislav Špruk.

RIKO RIBNICA : KOPER  33:31 (15:14)