Trebnje s tesno zmago nad Dobovo

RK Trimo Trebnje (FOTO: Dominik Peček)

Rokometaši RK Trimo Trebnje so na prvi domači tekmi spomladanskega dela prvenstva premagali neugodne goste RK Dobova. Tekma se je končala z rezultatom 27:25 in za domačine pomenila pomembni dve točki v lovu za prvim mestom na lestvici.

Tekmo so hitro otvorili domačini in povedli z rezultatom 3-1 in si nabrali dva gola prednosti, ki so ju držali praktično do konca tekme. Najvišjo prednost so si izborili v 17. minuti po golu Oncheva in rezultatu 10-4. Gostje so do polčasa predvsem po zaslugi Šafranjka skoraj izenačili in se približali na gol oziroma dva zaostanka.

Prvi gol drugega polčasa je pripadel domačim rokometašem in prednost povišal na tri zadetke. Nekaj panike za domače navijače je sledilo v obdobju štiridesetih minut, ko so gostje izenačili in celo povedli. Najprej je izenačil Kozolić nato pa dvakrat zapored zadel Dragan in rezultat je bil 20:20.  Nazadnje so vodili v 49. minuti po golu Nika Rantaha, a so se domačini zbrali in nekaj minut kasneje že vodili. Ob vodstvu za en zadetek je Uroš Zorman vzel minuto odmora, ki so jo dobro izkoristili, saj so tik pred koncem postavili končni rezultat z golom Mihajla Radojkovića.

RK Trimo Trebnje : RK Dobova – 27:25 (14:12)