Velenjčani na začetku drugega polčasa naredili odločilen korak k zmagi nad Ribnico

V dvorani Športnega centra Ribnica sta zaostalo tekmo 8. kroga Lige NLB odigrala tamkajšnji Riko in RK Gorenje Velenje. Ribničani so pot z novim trenerjem začeli z zmago v Ljubljani, Velenjčani pa so v tekmo vstopili na krilih uvrstitve v 3. krog evropskega pokala. Čeprav Ribnica sezone ni začela po pričakovanjih smo lahko pričakovali trdo tekmo vseh 60. minut.

In tako je bilo že od samega začetka. Izenačen obračun že od uvodne minute. Ribničani so v 12. minuti prvič prišli do omembe vredne prednosti (6:3). K temu je ogromno pripomogel tudi domači vratar Nebojša Bojić, ki je bil v odlični dnevni formi že od samega začetka. V nadaljevanju so se razigrali tudi gostje iz Velenja in tako v 18. minuti po delnem izidu 2:6 in zadetku Domna Tajnika prišli do vodstva z 8:9.  A nalet gostov se ni nadaljeval in še vedno smo spremljali zelo izenačen obračun z kar nekaj menjavanja v vodstvu. Tako so si rokometaši Velenja v samem zaključku polčasa priigrali dva zadetka prednosti in na odmor odšli ob vodstvu 13:15.

Tako kot so končali prvi so Velenjčani tudi začeli drugi polčas in v 35. minuti po zadetku Aleksa Kavčiča povedli že za pet zadetkov (13:18) in tako prisilili domačega stratega Gregorja Cvijića v minuto odmora. Takoj za tem so gostje prednost povišali še za dodaten gol nato pa nasprotnika držali na šestih zadetkih prednosti. Čeprav so Velenjčani nekajkrat ušli tudi na sedem zadetkov gostitelji niso dopustili, da bi bila ta razlika še večja. Razlika šestih golov je bila tudi ob koncu tekme. Velenjčani so slavili z rezultatom 26:32.

Pri domačinih je bil s 6 zadetki najučinkovitejši Uroš Miličević, blestel pa je tudi vratar Nebojša Bojić, ki je zbral 14 obramb, a tudi to ni bilo dovolj za zmago Ribnice. Za goste iz Velenja sta bila s 7 goli najuspešnejša Domen Tajnik in Kenan Pajt.

RIKO RIBNICA : GORENJE VELENJE  26:32 (13:15)