Veszprem deklasiral Kiel, Barcelona še naprej stoodstotna

Barcelona je tokrat gostovala pri Aalborgu, ki je bil v naletu saj je prejšnji teden premagal Veszprem v gosteh. Marguč in Blagotinšek sta bila v derbiju uspešnejša od Kiela Mihe Zarabca.

Previdnost Barcelone na začetku tekme je bila povsem upravičena, saj je Aalborg uspešno sledil igri Kataloncev in tudi povedel s 4-3. A Barca se je hitro zbrala in začela s svojo prepoznavno igro, polčas so dobili z 4 zadetki razlike. Dancev to ni zmotilo in s serijo 5-0 so povedli z 20-19. Sledil je nov preobrat Barce, ki je pobegnila na 4 zadetke prednosti, Danci pa so se na koncu spet vrnili in rezultat tudi izenačili(32-32). Barca je zmogla kakovostnejši zaključek in tekmo pripeljala do nove zmage in podaljšanja niza neporaženosti. Jure Dolenec je za Barco dodal 2 gola, Blaž Janc in Domen Makuc pa se tokrat nista vpisala med strelce.

Kiel je gostoval pri Veszpremu in odigral že 3 derbi ”elite” v 3 tednih. Na začetku smo spremljali previdno igro obeh ekip, igralo se je gol za gol. Tako je bilo ves prvi polčas, nobena ekipa se ni uspela odlepiti. Največjo prednost si je priigral Veszprem, ki je vodil za 2. V drugem delu je bolje začel Kiel, ki je imel nekaj svojih minut, nato pa je sledil velik padec v igri, ki ga je ekipa Veszprema znala izkoristiti. Na koncu so vknjižili zanesljivo zmago, dosegli pa so kar 41 zadetkov. Za Veszprem je Gašper Marguč dosegel 4 gole, za Kiel pa Miha Zarabec enega. Veszprem se je tako malce otresel Aalborga in se čvrsteje zasidral na 2. mestu skupine B.

LIGA PRVAKOV SREDA 2. 12. 2020

Aalborg : Barcelona 32:35(15:19) Dolenec 2, Janc in Makuc 0 za Barco

Veszprem : Kiel 41:33(19:19) Marguč 4, Blagotinšek 0 za Veszprem, Zarabec 1 za Kiel