Velenjčani na zadnji evropski tekmi leta ostali praznih rok

RK Gorenje Velenje

Velenjčani so v Rdeči dvorani gostili švedski Sävehof. To je bila tudi zadnje evropska tekma v tem koledarskem letu, kjer so lahko navijači pričakovali le eno. Srčno in željno igro, kar so tudi dobili. Švedi so imeli pred tekmo šest točk, Velenjčani pa 3. Te so si nabrali z remijem v Franciji in zmago doma.

Tekma se je začela izenačeno, a so Švedi hitro vzeli stvari v svoje roke. Po rezultat 3:3 so v deseti minuti že vodili s kar 4:8, a se domači rokometaši niso predali. Daleč od teg. Jernej Drobež in dvakrat Kenan Pajt je bilo dovolj za približanje na en gol zaostanka. Ponovno so se Švedi odcepili za tiste štiri gole razlike, a je ponovno sledil močan odgovor Velenjčanov. Pajt, Jovičič in Kavčič so zadeli za znižanje zaostanka. Ekipi sta odšli na premor z rezultatom 15:16 in vse je bilo še odprto.

Drugi polčas se je v prvih minutah začel po željah navijačev v Rdeči dvorani. Grmšek in kasneje Slatinek Jovičič sta zadela za izenačenja pri 18:18, a je bilo to žal tudi zadnje izenačenje na tekmi. Vse do zadnjih minut so Švedi vodili z enim ali dvema goloma razlike, a se je na koncu tekme pokazala njihova kakovost. Aleks Kavčič je ponovna zadel in znižal na 31:33, a je na drugi strani Skipagotu zadel dvakrat in dve točki sta romali na Švedsko.

Končni rezultat – RK Gorenje Velenje : IK Sävehof – 31:35