Velenjčani po dramatičnem zaključku do zmage nad Trebanjci

Na zaostali tekmi 14. kroga Lige NLB sta se v Rdeči dvorani udarili ekipi RK Gorenje Velenje in RK Trimo Trebnje. Nadejali smo se prave rokometne poslastice, saj ekipi zasedata 3. in 2. mesto na prvenstveni razpredelnici. Velenjčani so lahko igrajo neobremenjeno, saj jim 3. mesta ne more odvzeti več nihče. medtem ko se Trebanjci še vedno borijo tudi za naslov državnih prvakov.

In kot smo lahko pričakovali smo že od začetka dobili napeto in borbeno tekmo. Velenjčani so si nekajkrat priigrali dva zadetka prednosti, a so Trebanjci vselej uspeli zaostanek izničit ter se tako vrniti v igro. In prav nič niti ni kazalo na to, da bi lahko eni ali drugi do konca polčasa prišlo do kakšne večje prednosti. A stvar se je vendarle spremenila. Tako so domači v 21. minuti povedli s štirimi goli naskoka (10:6). Nov šok za goste je sledil le dve minuti kasneje, ko je rdeči karton zaradi udarca po obrazu prejel Gregor Potočnik. Trebanjskim levom se to vsaj do konca prvega dela igre ni poznalo, saj so v 28. minuti zaostanek prepolovili in se tako znova približali na dva zadetka (12:10). Tako je moral po minuti odmora seči trener Velenjčanov, Zoran Jovičić. Svoje varovance je uspel umiriti in tako sta ekipi na odmor odšli ob razliki treh zadetkov (14:11).

Na začetku drugega dela igre so imeli domači, da bi znova povedli s štirimi goli naskoka. Zgodilo pa se je ravno nasprotno in tako so se Trebanjci v 38. minuti približali le še na gol zaostanka (17:16). Nekaj minut kasneje so gostje rezultat še izenačili na 18:18. Po nekaj minutah igre gol za gol, ki smo ji bili priča pa so trebanjski levi v 51. minuti povedli (23:24) prvič po rezultatu 0:1. Že naslednji napad so gostje svojo prednost še povišala in tako je moral z minuto odmora odreagirati Zoran Jovičić. S tem mu je uspelo zaustaviti nalet gostov in prebuditi svoje varovance. V 54. minuti so rezultat namreč izenačili na 25:25. A Trebanjci so z dvema ekspresnima zadetkoma znova povedli, tokrat z 25:27. Natanko 3. minute do konca tekme pa so se Velenjčani po vse poizkusih znova vrnili v igro (27:27). V zaključku pa je blestel tudi velenjski vratar Emir Taletović. Trener Trebanjcev Uroš Zorman pa je v zaključku tekem veliko tvegal, saj je igral brez vratarja in dvema krožnima napadalcema. In to je kaznoval prav Taletović, ki je novi obrambi dodal tudi zadetek. S tem je postal junak domače zasedbe, ki ji je priboril novo zmago. To pomeni, da ekipa Trima nima več možnosti za osvojitev naslova. Tako se lahko Celjani veselijo 25. državne lovorike. Zmago Velenjčanov pa je z uspešno izvedeno sedemmetrovko potrdil Matic Verdinek. Tekma se je končala z rezultatom 29:27.

Pri domačih rokometaših sta bila s šestimi goli najučinkovitejša Matic Verdinek in Domen Tajnik, pri domačih je prav tako s šestimi goli strelsko najbolj razpoložen Lovro Višček. Izpostavimo pa lahko tudi oba vratarja. Tako velenjski Emir Taletović, kot tudi trebanjski Radivoje Ristanović sta zbrala po 11 obramb.

GORENJE VELENJE : TRIMO TREBNJE  29:27 (14:11)