Velenjčani preko Slovenj Gradca za zadnjo domačo zmago leta

RK Gorenje Velenje (FOTO: Jan Gregorc)

Rokometaši RK Gorenje Velenje so na tekmi 13. kroga gostili ekipo iz Slovenj Gradca. Na zadnji tekmi v Rdeči dvorani se je zgodil šaleško-koroški derbi, na katerem so sicer manjkali nekateri igralci, a to ni spremenilo celotnega poteka.

Tekma se je otvoritvno pričela z golom Velenjčanov, ko je zadetek dosegel Kenan Pajt. V deseti minuti je bil rezultat za visoko leteče večkratne prvake že 6:4, le nekaj minut kasneje so to povišali na 8:4. A Slovenjgrajčani so se prebudili in zaigrali bolj zbrani in resneje. V 25. minuti tekme so povedli prvič na tekmi, na premor pa sta ekipi odšli izenačeni pri rezultatu 15:15.

Drugi polčas so se rokometaši Gorenja zbrali in hitro povedli. V šesti minuti drugega polčasa so izenačili svoje najvišje vodstvo štirih zadetkov in tako tudi nadaljevali. Pet minut pred koncem so vodili že za sedem zadetkov in tekma je bila praktično že končana. Mladi Tarik Milvić je postavil končni rezultat 34:28 in dve točki sta ostali doma.

Končni rezultat – RK Gorenje Velenje : RK Slovenj Gradec 2011 – 34:28