Mariborčani do gladke zmage nad Ribničani

Danes sta se v okviru 13. kroga v mariborski dvorani Tabor pomerila domači Maribor Branik in gostujoča Riko Ribnica. Mariborčani so prišli do gladke zmage z rezultatom 28-20 in se začasno zavihteli na 9. mesto.

Mariborčani so tekmo bolje odprli in povedli z 2-0, potem ko je zadel Mitja Janc. Ribničani so se nato zbrali in rezultat preko Jana Puclja rezultat izenačili na 4-4. Pri Mariborčanih sta bila v uvodnih minutah posebaj razpoložena Mitja Janc in Izidor Budja, ki se je posebaj razigral sredi prvega polčasa in Mariborčane povedel v vodstvo s tremi zadetki razlike. V 24. minuti so domačini preko razpoloženega Mitje Janca povedli z 10-6. V zadnjih minutah polčasa pa smo spet videli neverjeten “šov” Izidora Budje, ki je v 5 minutah dosegel kar 4 zadetke zaporedoma.

Drugi del so spet bolje začeli Mariborčani preko razpoloženega Janca, ki je dosegel prva dva zadetka za domače. V 38. minuti so domačini preko Filipa Rakite povedli že s 8 zadetki razlike. V 39. minuti je rdeči karton prejel domači igralec Anže Blagotinšek. V 44. minuti so domači vodili že s 10 zadetki prednosti in jasno je bilo, da bo zmaga ostala v Mariboru. Ribničani so do konca tekme zaigrali bolje in dosegli nekaj zadetkov, toda Mariborčani so zanesljivo slavili z 28-20.

RK MARIBOR BRANIK : RD RIKO RIBNICA 28:20(14:9) Janc 9, Budja 7; Cimerman 7