Celjani v Ivančni Gorici do štiridesetice

Nocoj ob 19. uri sta se v Ivančni Gorici merila Sviš in RK Celje Pivovarna Laško. Celjani, ki trenutno vodijo v državnem prvenstvu, so prišli do prepričljive zmage.

Celjani so po petih minutah tekme prevzeli pobudo in povedli z 2-4. Vodstvo z dvema zadetkoma prednosti je Celje nadgrajevalo počasi, v 14. minuti je Gal Marguč dosegel zadetek za 10-14 in prvo vodstvo gostov s +4. Do polčasa so še zviševali razliko, Aleks Vlah pa je v zadnji minuti polčasa zadela za 13-21.

V drugem polčasu so Celjani nadaljevali z dominantno predstavo. Takoj v uvodu so zadeli kar šestkrat zapored in povedli s 13-27. Nato je Domen Košir vendarle prekinil domačo serijo, a celjsko vodstvo je bilo v tem trenutku preveliko, da bi rokometaši Sviša razmišljali o povratku. Celjani so na koncu dosegli štiridesetico in zmagali s 24-40.

Denis Zavodnik je zadel 6 zadetkov za Sviš, za Celje pa sta enako število golov prispevala Gal Marguč in Aleks Vlah.