Velenjčani suvereno prek Kopra

RK Gorenje Velenje je na domači zaostali tekmi 11. kroga lige NLB brez težav odpravil koprske nasprotnike.

Domači rokometaši so si po osmih minutah že nabrali prednost štirih zadetkov (6:2), strelsko je bil odlično razpoložen Tilen Sokolič.  O nižanju razlike bi lahko obalni tekmeci še razmišljali, če v velenjskih vratih ne bi bilo izjemnega Aljaža Panjtarja. Ta je  samo v prvem polčasu zbral 10 obramb. V 25. minuti je Domen Tajnik iz sedmih metrov Velenju priboril najvišjo prednost (17:11), ki pa so jo tik pred iztekom prvega dela Koprčani še enkrat več znižali na ‘ulovljivejših’ -4. (17:13).

V drugem polčasu so gostje znižali na 18:15, to pa je bilo tudi najbližje kolikor jim je uspelo priti velenjskim rokometašem. Slednji so izkoriščali nasprotnikove napake v napadu in v 45. minuti prišli do najvišjega vodstva +8 (26:18). Malce se je razbranil tudi koprski vratar Rok Jelovčan, a prednost Velenja so do konca tekme njegovi soigralci le še prepolovili. Končni izid je bil 31:27.