Velenjčani suvereno v osmino finala

Sinoči se je s prvo tekmo začela šestnajstina finala pokala Slovenije. V dvorani SGTŠ Radovljica je domača ekipa RK Cerklje-Radovljica gostila branilce tega naslova ekipo RK Gorenje Velenje. Velenjčani so bili seveda favoriti tega dvoboja.

Domačini so na začetku tekme pokazali, da se nasprotnika niso ustrašili in hitro povedli s tremi zadetki prednosti (3:0). A izkušeni Velenjčani niso potrebovali, da so potek tekme spremenili v svojo korist. Z delnim izidom 2:12 s hitro prišli do udobne prednosti sedmih zadetkov (5:12). Prednost je vse skozi nihala med šestimi in sedmimi zadetki v 19. minuti so po zadetku Mihe Kavčiča gostje povedli za devet golov (9:18), kar je bila tudi največja razlika v prvem polčasu. Gostiteljem je do polčasa uspelo priti na zaostanek, ki so ga imeli skozi večino prvega polčasa torej sedem zadetkov (19:26).

Velenjčani so drugi polčas začeli odločno in s štirimi hitrimi goli prednost povišali na enajst zadetkov (19:30) in tako tekmo dokončali že pred samim koncem. V drugem polčasu pa smo sicer spremljali zelo dinamičen rokomet z veliko zadetki. Velenjčani so svojo prednost povečevali. Ta je v 45. minuti po zadetku Tadeja Mazeja znašala že šestnajst golov (23:39). Tako je bilo do konca tekme edino vprašanje še s kakšno razliko se bo tekma končala. Ta je bila na koncu “manjša” kot bi si morda kdo predstavljal. Velenjske ose so suvereno slavile s štirinajstimi zadetki prednosti (32:46) in se brez težav uvrstili na osmino finala.

Pri domačinih je bil s 7 goli najučinkovitejši Matej Muršec, pri Velenjčanih pa je z 9 zadetki blestel Tadej Mazej.

CERKLJE-RADOVLJICA : GORENJE VELENJE 32:46 (19:26)