Velenjčani tudi doma boljši od Špancev

Rokometaši Gorenja Velenja so se v pokalu EHF še drugi konec tedna zapored pomerili z ekipo Ademar Leona. Potem, ko se bili od nekdanjih španskih prvakov prejšnji teden uspešnejši v gosteh, so jih to pot ugnali še v domači Rdeči dvorani.

Španci so začeli precej odločno in hitro prišli do vodstva s 3-1. Če pa je domače gledalce morda za hip zaskrbelo, da bodo njihovi ljubljenci nadigrani, so bile te skrbi odveč. V uvodnem delu obračuna se je odprlo Aleksu in Mihi Kavčiču, ter Maticu Verdineku, ki so poskrbeli, da so Velenjčani postopoma prevzeli pobudo. Miha Kavčič je zadel za 8-6 in poskbel za prvo vodstvo Gorenja z dvema goloma prednosti. Svoje načrte pa so imeli tudi rokometaši Ademar Leona, ki jim je do odmora uspel mini preobrat. Mario Lopez Alvarez je z dvema goloma najprej izenačil na 12-12, nato pa pred zaključkom polčasa zadel še za 13-14.

Drugi polčas so Velenjčani odprli z učinkovito ofenzivo. Najprej so zadeli Miha Kavčič, Andris Celmins in Matic Verdinek (16-14), nato je Gonzalo Marcel znižal, sledil pa je pravi španski strelski post. Velenjčani so to znali izkoristiti in si s šestimi zaporednimi goli priborili prednost osmih zadetkov (23-15). To je bil tudi odločilen trenutek tekme. Ademar Leon je sicer zaostanek nekajkrat znižal, a prave nevarnosti za gostitelje ni bilo. Gorenje Velenje je zabeležilo zmago s 30-25.