Velenjčani zanesljivo preko Izole

Rokometaši Velenja so na gostovanju v Izoli brez presenečenj ugnali Primorce in tako ostajajo na prvem mestu lestvice državnega prvenstva, zdaj tudi z dvema točkama naskoka na drugim Trimom, tekmo manj in pozitivnem skupnem izkupičku.

Po štirih minutah so si gostujoči favoriti že nabrali višjo prednost 4:1. Toda Izolani, ki so sicer imeli težave v napadu, se niso takoj uklonili. Do dvajsete minute so še uspešno lovili Velenjčane na treh ali štirih zadetkih zaostanka. Toda slednji so kmalu za tem s serijo treh golov pobegnili na najvišje vodstvo 7:14. Podobnega naleta sicer domači rokometaši niso več dopustili a na odmor še vedno odkorakali z visokim zaostankom 11:19

V nadaljevanju  sta si ekipi izmenjavali zadetke, prednost Velenja na dvomestne številke pa je z dvema goloma v 43. minuti povišal Domen Tajnik. Izolani niso zmogli serije, ki bi jih približala na ulovljiv zaostanek, odlično je njihove strele zaustavljal tudi Emir Taletović. Za najvišje vodstvo na tekmi sta v zadnjih desetih minutah srečanja poskrbela Matic Verdinek in Miha Kavčič, ki sta zadela za 18:30. Do konca srečanja so domači od visoke prednosti odgrizniti le še gol, končni rezultat pa je bil zanesljivih 22:33 v korist Velenja.