Krka po infarktni končnici do zmage v Ljubljani

V športni dvorani na Krimu sta se danes v predzadnjem krogu lige NLB pomerila MRK Ljubljana in MRK Krka. Zmage so se po infarktni končnici veselili rokometaši Krke, ki so si drastično izboljšali možnosti za obstanek.

Tekmo je precej bolje odprla Krka, ki si je po začetnem vodstvu Ljubljane z 2-1 hitro priigrala prednost z 3-6. Ljubljančani niso uspeli slediti naletu Krke, ki je v napadu igrala zelo racionalno in držali so vodstvo z 5-9. Nato so svoje vrste strnili tudi Ljubljančani in z dvema zadetkoma znižali rezultat na 8-10, a Krka je na to spet odgovorila z dvema zadetkoma in polčas dobila z 8-12.

Drugi del se je začel po željah Ljubljančanov, ki so se približali, kasneje pa so s 3 zaporednimi zadetki prišli na gol zaostanka, ko je bilo 16-17. V naslednjih minutah smo spremljali izenačeno tekmo, v rahli prednosti pa je bila Krka, ki je vodila z zadetkom razlike. Ljubljančani so rezultat izenačili na 19-19, a Krka je vnovič povedla. Ljubljančani so zadeli še enkrat in izenačili na 20-20, kasneje pa se je situacija še enkrat ponovila, ko smo v zadnje trenutke vstopili z rezultatom 21-21. Zadnji gol so v infarktni končnici dosegli gostje in se veselili izjemno pomembne zmage.

MRK Ljubljana : MRK Krka 21:22 (Šiško 4, Tomšič, Erak, Pintar po 3; Kukman 5, Bevec 4)