Velenje prevladalo nad Koprom, ki še vedno išče drugo zmago

RK Gorenje Velenje - RD Koper (FOTO: Jan Gregorc)

V Gorenje so na gostovanje odšli rokometaši Kopra, ki so lovili svojo drugo zmago v sezoni. Pred tekmo in začetkom kroga so se nahajali na devetem mestu lestvice Lige NLB. Domača ekipa je bila s štirimi zmagami na četrtem mestu in je morala le ubraniti svojo trdnjavo.

Prvi gol na tekmi je za Koper dosegel Žiga Smolnik, kar je dalo rokometašem zagon v naslednjih nekaj minutah. Koprčani so tako vodili vse do 21. minute, ko je za Velenje gol dosegel Ibrahim Haseljić in rezultat poravnal na 11-11. Do konca prvega polčasa pa so pobudo prevzeli Velenjčani in z goli Taletovića, Miklavčiča, Sokoliča in Haseljića povedel za štiri gole. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 16-12.

Drugi polčas se je nadaljeval v prevladi Gorenja in po golih Aleksa Kavčiča in Kenana Pajta je bil rezultat že 19-13. Koper se je približal do treh golov razlike, a kaj več od tega ni zmogel. Gol Dragana Pavlovića jih je sicer štiri minute pred koncem približal na štiri gole, a je na drugi strani svoje opravil rokometni veljak Slovenije. Za konec tekme sta gola za Velenje dosegla še Domen Tajnik in Tilen Sokolič. Tekma se je zaključila z rezultatom 29-23 in dve točki sta ostali v Velenju.

RK Gorenje Velenje: RD Koper – 29:23