Velenje z visoko zmago nad Slovanom

Rokometaši Velenja so na domačem parketu pričakovano nadigrali Slovan in slavili z visokih 28:29

Do sedme minute sta bili ekipi še izenačeni na 2:2, nato pa je sledila prva serija Velenja, po kateri so domači povedli s štirimi goli prednosti. Ljubljančanom ni pomagala niti minuta odmora, saj se je v velenjskih vratih razbranil Aljaž Panjtar, ki je pred zaključkom prvega polčasa ustavil tri zaporedne strele gostov. To so Velenjčani izkoristili in na odmor odšli z zavidljivim vodstvom 15:8.

V nadaljevanju je Slovan s tremi zaporednimi goli znižal zaostanek, z delnim izidom 3:7 v prvih 12-tih minutah drugega polčasa pa so gostje po uspešni sedemmetrovki Alekse Tufegdžića zaostajali le še za tri. Toda sledil je odločilen Juriš Velenja, pri katerem je bil v dnevni formi tudi  Emir Teletović, ki je v vratih ob polčasu zamenjal Panjtarja. Ob vseh ubranjenih strelih so Velenjčani počasi a vztrajno prednost le še višali in tekmo rutinirano pripeljali do konca.