Veszprem do lahke zmage

V 5. krogu EHF Lige prvakov sta se srečala Telekom Veszprem HC in SG Flensburg-Handewitt.

Že od prve minute srečanja naprej, je Veszprem prevzel pobudo in po 10 minutah srečanja si je priboril že 4 gole prednosti. Vratar Rodrigo Corrales je v prvem polčasu zbral 8 obramb in madžarski zasedbi ni bilo težko ohranjati prednosti. Nekajkrat so povedli že za 7, ob polčasu pa so vodili za 6 (14:8).

V nemški ekipi se je poznala odsotnost Magnusa Roda, Gorana Johannessena in Franza Sempere, saj jim v napadu nikakor ni steklo. Po nekaj golih Teiturja Einarssona se je Flensburg približal, a je Veszprem pritisnil na plin ter povedel za 9. V zadnjih minutah so vseeno malo popustili in se veselili zmage z 28:23.

Pri domači zasedbi je bil najboljši strelec Manuel Štrlek s 7 goli, za goste jih je Teitur Einarsson zbral 5. Za Veszprem je Gašper Marguč dosegel 3 gole, Blaž Blagotinšek pa je dodal 2.

Z zmago Veszprem ostaja na vrhu skupine B skupaj s Kielcami in Barcelono, Flensburg pa je z le eno zbrano točko na zadnjem mestu.