Krško je v soboto gostilo Brežice. Derbiji so vedno, ne glede na razmerje na lestvici, zanimivi. Tudi tokrat se je izkazalo, da je bil to derbi v pravem pomenu besede. Brežičani v drugem delu sezone še niso občutili poraza, kar jih je na lestvici dvignilo iz zadnjega mesta na 10. Krško pa iz kroga v krog izgublja vedno več točk in 1. liga se zdi že skoraj popolnoma nedosegljiva.

Prvi polčas sta si ekipi “razdelili”. V prvih 15 minutah so na sceno stopili Brežičani, ki so v 15. minuti vodili že s 4 goli prednosti (6:10). Domačini so se nato zbrali in v drugih 15 minutah uspeli izid skoraj popolnoma poravnati. Polčas se je zaključil s 13:14.

V drugem polčasu pa smo spremljali ravno obratno sliko. Do občutnejše prednosti so prišli Krčani (47. minuta, 22:19), a je igralcem Brežic uspelo vzpostaviti ravnotežje. V 57. minuti so izenačili in sledila je infarktna končnica. Na obeh straneh so se igralcem malce zatresle roke, zadnji gol smo videli v 58. minuti, ko je najboljši strelec Krškega Tadej Sobotič zadel za 26:26. To je bil tudi končni rezultat in ekipi sta se razšli z delitvijo točk.

V ekipi Brežic se je z 8 zadetki izkazal Luka Koprivc.

V naslednjem krogu Krško gosti Črnomelj, Brežice pa prav tako doma igrajo proti Šmarčanom.