Vodilni ekipi do novih zmag, Radovljica in Škofljica brez zmagovalca

Poglejmo si še dogajanje na preostalih treh tekmah 1.B lige. Vodilni rokometaši RK Krško so na domačem parketu slavili proti Sevnici, drugo uvrščeni Izolani so bili na gostovanju boljši od RD Moškanjci Gorišnica, na tekmi med Radovljico in Škofljico pa nismo videli zmagovalca.

RK KRŠKO : RK SEVNICA  29:24 (14:15)
Šibanc 7, Škafar in Sintič po 4; Cigler 11, Zorič in Mrgole po 4

Tekmo so bolje odprli gostje, ki so povedli s 0:3. A Krčani so kmalu ujeli pravi ritem in se vrnili v igro. V 11. minuti so tako rezultat izenačili na 5:5. V nadaljevanju smo spremljali izenačen obračun. Ob koncu prvega polčasa smo videli nekaj menjavanja v vodstvu. Na odmor pa so s prednostjo enega gola (14:15) odšli rokometaši Sevnice. Domači pa so bolje vstopili v drugi polčas in v 35. minuti rezultat izenačili na 16:16. Nekaj minut kasneje so domači znova povedli in s tem prisilili gostujočega trenerja Primoža Plazarja v minuto odmora. Po nekaj minutah izenačenega obračuna so v 49. minuti domači povedli s tremi goli (22:19). In pri tem se niso ustavili in 4. minute kasneje vodili že s petimi zadetki (25:20). A razlika petih golov je bila tudi ob koncu obračuna (29:24), čeprav so Krčani vodili tudi že za šest golov.

RD MOŠKANJCI-GORIŠNICA : RD BUTAN PLIN IZOLA  25:29 (10:18)
Tement 7, Šandor 6, Jurič 7, Poberaj, Stopar in Gašperšič po 4

Po dobrih 10. minutah so Izolani vodili s tremi goli prednosti (4:7). A domači so hitro vzpostavili stik in zaostanek znižali le še na en zadetek (6:7). Nato pa strelski mrk igralcev Gorišnice, ki je trajal 9. minut. To so izkoristili gostje in si v tem času priigrali šest golov prednosti (6:12). Do konca polčasa so Primorci to prednost še povečali in prvih 30. minut končali s prednostjo osmih zadetkov (10:18). Domači so v 7. minuti drugega polčasa zaostanek znižali ne pet golov (15:20). V nadaljevanju smo spremljali izenačen in dinamičen obračun. Domači so vseskozi lovili zaostanek. V 51. minuti so prišli na tri gole zaostanka (22:25), a kaj več od tega jim ni uspelo. Rezultat ob koncu pa je bil v skladu s celotnim prvim polčasom. Tekma se je končala z rezultatom 25:29.

RK FRANKSTAHL RADOVLJICA : ŠRD ŠKOFLJICA PEKARNA PEČJAK  29:29 (17:11)
Debelak J. 10, Debelak Ž. 7; Gliha 6, Pangerc A. 4

Po nekaj uvodnih, izenačenih minutah so na plin nato stopili domači rokometaši. V 10. minuti so namreč povedli  s tremi goli prednosti (7:4). Naslednjih 10. minut smo bili nato ponovno priča izenačenemu rokometu, v zadnjih 10. minutah prvega polčasa pa so znova prevladovali domači rokometaši. Po delnem izidu 8:3 so si Radovljičani do polčasa priigrali prednost šestih golov (17:11). V drugi polčas so gostje vstopili z mislijo, da rezultat izenačijo. In hitro jim je zaostanek uspelo prepoloviti (18:15). A domači se niso predajali in in v 43. minuti prednost znova dvignili na šest zadetkov (23:17). V zadnjih 5. minutah pa so rokometaši Škofljice izkoristili črne minute gostiteljev in v zaključku rezultat izenačili na 28:28, kar je bil tudi končni rezultat tekme.