Vujović: Svetlobna leta oddaljeni od SP

Prvo kvalifikacijsko tekmo za SP 2019 so slovenski rokometaši izgubili z rezultatom 29:24 proti gostom iz Madžarske. Popotnica ni ravno obetavna, vendar nič še ni izgubljeno, fantje so se dvignili tudi že iz težjih situacij. Po koncu prvega obračuna smo o mnenju povprašali kapetana Vida Kavtičnika in trenerja Veselina Vujovića.

Kapetana smo vprašali kaj je po njegovem mnenju šlo narobe in kje se je zalomilo.

Vid Kavtičnik: „Enostavno smo dobili preveč golov, v napadu v drugem polčasu enostavno nismo našli situacije, obramba je bila slaba, naši vratarji niso imeli dneva. Imamo še 60 minut, dokazali smo, da smo se vračali tudi po težjih situacijah. Zelo bo težko, ni pa nemogoče.“

“Vujo” pa je na razpet dejal: „Na samem začetku nismo delovali resno, nismo delovali kot ekipa. Osnova vsega, odkar sem jaz trener ekipe, je obramba. V tem trenutku naša obramba skupaj z vratarji ni bila na nivoju, ki je potreben za takšno tekmo in takšnega nasprotnika. Madžari so čvrsta ekipa, to so tudi pokazali. Pogosto so igrali grobo in umazano. Padli smo na planu obrambe, na planu motivacije, nismo imeli dobre organizacije napada, igrali smo nekakšen košarkarski rokomet, brez resnega strela. Moj poskus z Mlakarjem, ki je edini resni strelec iz desnega zunanjega položaja, se je končal katastrofalno. V igro je vstopil, kot da je padel z Marsa, Mačkovšek je bil prav tako zmeden. Jaz pa ne morem pričakovati, da bodo tekmo reševali Vlah ali kateri od teh mladih igralcev. Poškodba Gabra nas je prizadela v obrambi, pripravljal sem situacijo, da bo v drugem polčasu igral dvojko proti Bodu, ampak žal se je poškodoval in končal v bolnici. Ljudsko je upati, vendar mi smo trenutno daleč daleč od svetovnega prvenstva – svetlobna leta.“