Zarabec, Lesjak in Cehte do zmage v Bundesligi

Danes so bile v Bundesligi odigrane tekme 27. kroga. V akciji so bili tudi naši legionarji Gorazd Škof z Ludwigshafnom, Nejc Cehte in Urban Lesjak z Hannovrom, Tim Rozman z Essnom in Miha Zarabec s Kielom.

Gorazd Škof je z Ludwigshafnom gostoval pri Flensburgu, ki je vodilno moštvo lige in izgubil z 35-29. Prvi polčas je bil izjemno izenačen in Flensburg ga je dobil z 17-16. V drugem delu so domači zaigrali precej bolje in tekmo zanesljivo dobili z 6 zadetki razlike. Gorazd Škof je zbral 5 obramb.

Hannover Urbana Lesjaka in Nejca Cehteta je gostil Wetzlar in tesno slavil z 25-24. Po prvem polčasu je Hannover vodil z 13-11, v drugem delu pa je bil boljši Wetzlar, a je bilo to premalo in Hannover je slavil. Nejc Cehte je odigral odlično in dosegel 5 zadetkov, Urban Lesjak pa je zbral 5 obramb.

Tim Rozman je z Essnom gostoval pri Ballingenu in izgubil z 31-28. Rozman je dosegel 2 zadetka. Miha Zarabec je s Kielom gostoval pri Melsungenu in potrdil vlogo favorita, Kiel pa je slavil z 26-32. Miha Zarabec je k zmagi prispeval 1 zadetek.