Zelene Doline in Ptuj se veselita prvih točk

Minuli vikend so bili na sporedu številni dvoboji 1. ženske rokometne lige v modri skupini. Dogajanje se je pričel s tekmami v soboto, zaključilo pa v nedeljo, s tekmo v Velenju.

Krimovke nadaljujejo z vožnjo po zmagovitih tirnicah. Tokrat so dve točki vpisale na gostovanju v Celju. Rokometašice Z’dežele, ki so uspešno odprle sezono, niso uspele presenetiti Ljubljančank. Slednje so tokrat v kader za tekmo 1. ženske rokometne lige vključile tudi nekaj tujk, ki na tekmah državnega prvenstva ne igrajo vsak konec tedna. Kakovost Ljubljančank se je potrdila tudi na parketu. Gostiteljice so po polovici prvega polčasa zaostajale za pet zadetkov, na odmor pa so izbranke Uroša Bregarja odšle v prednosti z 18:7. V nadaljevanju so obračun rutinirano pripeljale do konca in se veselile zmage s 16 zadetki razlike.
Najboljša strelka celjske čete je bila Jasmina Pišek (6 golov), pri gostjah jih je sedem zbrala Katarina Krpež Slezak. V petem krogu Krim Mercator gosti Zelene doline Žalec, Z’dežele gostuje v Zagorju.

Ptujčanke po sredinem porazu na gostovanju pri Krimu Mercatorju niso povesile glave, temveč so se svojim navijačem oddolžile z domačo zmago nad Zagorjem. Štajerke so na krilih Mineje Kolenko (10 golov) in Nike Bedrač (8 golov) dosegle kar 31 zadetkov za prvo zmago v tej sezone 1. ženske rokometne lige. Tudi Zagorjanke so bile v napadu razpoložene, a so dosegle tri gole manj od gostiteljic.
Pri rokometašicah Zagorja je z 11 zadetki prednjačila Lucija Žerko, ki pa ni zmogla preprečiti poraza svoje ekipe. Rezultat ob polčasu je bil tesen, Ptuj je na odmor odšel v vodstvu s 15:14. V nadaljevanju si je priigral višjo prednost, ki je znašala tudi pet zadetkov in zabeležil zmago z 31:28. Nove točke bodo Ptujčanke v naslednjem krogu iskale v Novem mestu, Zagorje pa svojo prvo točko v Celju.

Žalčanke so na dvoboju dveh ekip, ki sta še čakali na svoje prve točke, dosegle zmago nad Trgom ABC Izolo. Primorke so se na Štajerskem dobro upirale gostiteljicam, a niso uspele iztržiti več kot začasnega vodstva v prvem polčasu. Po 30 minutah igre je rezultat znašal 12:11 v korist Zelenih dolin Žalca. Izbranke Milana Ramšaka so si zmago priigrale z dobro obrambo v končnici obračuna, ko Izoljankam v zadnjih štirih minutah niso dovolili doseči niti zadetka.
Strelsko najuspešnejša žalska rokometašica je bila s sedmimi goli Tjaša Žener, za izolsko zasedbo sta jih po štiri dosegli Ana Berzelak in Sara Hodžič. Četa Boruta Hrena bo svojo prvo zmago poskušala doseči v naslednjem krogu proti Litiji, Žalčanke pa se odpravljajo na zahtevno gostovanje v Stožice.

Na zadnji tekmi četrtega kroga 1. ženske rokometne lige so rokometašice Krke Novega mesta z 32:30 premagale zasedbo Velenja. Velenjčanke in Novomeščanke so z medsebojnim obračunom sklenile četrti krog 1. ženske lige. Uspešnejše so bile izbranke Gašperja Kovača, ki so s svojo tretjo zmago sezone rokometašicam iz Šaleške doline preprečile, da pridejo do prvih točk.