Zmaga na Primorsko

V Zeleni skupini sta se pomerili ekipi RK Piran in RK Ljubljana. Domačinke so tekmo pričele bolje, vmes pa se je tehtnica prevesila na stran Ljubljančank. Drugi del srečanja je bil zelo napet. Po izenačenih minutah, so Primorke znova povedle in dominirale do konca obračuna.

Prvi del tekme je potekal zelo izenačeno, a so Primorke narekovale tempo, ki so ga Ljubljančanke uspešno lovile. V zaključnih minutah prvega polčasa se je tehtnica prevesila in tekmo so vodile gostujoče rokometašice. Polčas se je zaključil z izenačenjem (14 : 14). Naja Kokalj je v začetku drugega polčasa nastrelala dva gola in tako poskrbela za naskok Ljubljančank (14 : 16). Gostje so vodile večji del nadaljevanja srečanja, a so jih Pirančanke dohitele in v 46. minuti rezultat izenačile (24 : 24). Domačinke so znova prikazale igro kot ob začetku srečanja in z zadetkom Sare Borišek povedle. Vodstvo so povečevale in tudi suvereno zmagale (37 : 31).

Prve tri strelke današnjega srečanja Sara Borišek, Anja Kolobarič in Nika Ocepek so zadele enako število golov (13).
Gaja Mijatovič je bila najuspešnejša branilka (36%).