Zoran Jovičić: “Kljub zmagi pa se zavedamo, da tudi druga tekma ne bo lahka”

Pred rokometaši RK Gorenje Velenje je povratna tekma 1/8 finala Evropskega pokala. V Rdeči dvorani bo gostovala ekipa Sabbianco Anorthosis Famagusta. Velenjčani so so pred tednom dni na Cipru priigrali prednost petih golov (31:26). Lepa prednost pred povratnim obračunom, a daleč od tega, da bi bilo karkoli že odločeno. Rokometaši Velenja bodo morali še enkrat pokazati igro kot na Cipru in tako napredovanje v 1/4 finale ne bi smelo biti pod vprašajem.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje:
˝Prvi polčas osmine finala smo opravili z odliko. Sploh drugi polčas tekme na Cipru smo odigrali zelo dobro. Kljub zmagi pa se zavedamo, da tudi druga tekma ne bo lahka. Famagusta je kakovostna ekipa, v kateri je kar nekaj tujcev, dva Slovenca Pelko in Špiljak, Hrvat Zaja, nekaj Grkov in Rusa.  Največja nevarnost preti iz zunanje linije torej Šiljaka in Zaje, ter s črte, kjer igra Pelko. Naš cilj je pripraviti se maksimalno in v tekmo vstopiti kot da smo brez prednosti.˝

Timotej Grmšek, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Mislim, da smo v drugem polčasu predvsem boljše odigrali v obrambi. Ciprčanom nismo pustili, da pridejo do lahkih zadetkov, sami pa smo dvignili tempo tekme in prihajali do hitrih in lahkih zadetkov. V soboto pričakujemo še eno zahtevno tekmo. V tekmo moramo vstopiti brez podcenjevanje in odigrati maksimalno od začetke do konca.˝

Enej Slatinek Jovičić, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Na Cipru smo slabše začeli in mislim, da če bomo popravili sam vstop v tekmo in realizacijo, ki je bila slabša v uvodnih minutah tekme, ne bi smeli imeti težav z nasprotnikom. Odigrati moramo, tako kot smo odigrali drugi polčas tekme na Cipru, predvsem čvrsto v obrambi in s hitro tranzicijo v napad.˝

Tekma v Velenju se prične ob 18:00.