Zoran Jovičić: “Ne morem nobenemu zamerit, igralci se borijo do konca”

Rokometašem Velenja se je za las izmuznilo finale evropske lige. Čeprav je do 45. minute kazalo, da bodo brez težav opravili z Grki pa so nato popustili v igri kar so gostje izkoristili. Od 45. do 52. minute Velenjčani niso dosegli zadetka, rokometaši AEKja pa so zaostanke 27:20 spremenil v 27:26 in tehtnico nagnil precej k sebi v prid, saj so bili v naletu in do konca tekme delo le še dokončali.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:
“Zadnjih 20. minut ni bilo energije, psihološko smo padli. Poškodoval se je še Aleks Kavčič, za katerega vemo kaj nam pomeni. Ne morem nobenemu zamerit, igralci se borijo do konca. Danes so zmagali Grki, ki so bolj rutinirani in imajo več izkušenj. Konec koncev tudi več kvalitete. Jaz pa lahko čestitam svoj fantom, da smo prišli do tukaj, to je za nas zelo lep uspeh. Lačni smo bili napredovanja, a se nam ni izšlo. Težko je reči zakaj smo izgubili, glave so še vroče. Do 40. minute smo igrali zelo, zelo dobro. Ljudje mislijo, da je osem golov prednosti veliko, a ko začne energija padati… Pojavi se nek strah. Sicer smo se na to pripravljali cel teden, a nekaj stvari je na koncu šlo v prid nasprotni ekipi. Ampak še enkrat – čestitke moji ekipi. Tisti, ki vsaj malo poznajo rokomet vedo, da je to ekipa dvajsetletnikov, z izjemo Miklavčiča, ki že ima izkušnje. Priti tako daleč je bil uspeh.”