Radovljica in Škofljica do zmage

V 9. krogu 1. B lige so Radovljičani gostovali v Gorišnici, Škofljica pa je gostila Mokerc. Radovljica je odpravila Gorišničane, sosedski derbi pa je pripadel Škofljičanom.

RD Moškanjci-Gorišnica – RK Frankstahl Radovljica 30:32 (12:13)
Šandor 8, Hrupič 7; J. Debelak 11, Polančec 8

Nekoliko bolje so tekmo odprli gostje iz Radovljice in povedli z 2:3. Nato so pobudo prevzeli domačini in v 12. minuti prišli do vodstva s 7:4.

V 22. minuti je najbolj razpoložen rokometaš na strani Radovljice, Jan Debelak, svojo ekipo pripeljal do minimalnega zaostanka (10:9).

Padec koncentracije pri domačih je privedel do vodstva Radovljičanov ob odmoru (12:13). Prednost bi lahko bila nekoliko višja, če ne bi nekaj dobrih obramb zbral Filip Ranfl.

V 37. minuti so se gostje rahlo odlepili nasprotniku, kar je bil očitno prelomni trenutek (16:19). Vodstvo so nato Radovljičani le še povišali. 14 minut pred koncem srečanja so prišli do najvišje prednosti na tej tekmi (19:25), kar je zadostovalo za zmago v Gorišnici (30:32).

ŠRD Škofljica – ŠD Mokerc–KIG 26:24 (14:11)
Juš Rot in Lešek 5; Ropič in Tanko 6

Rokometaši Mokerca so že na uvodu tekme imeli velike težave z doseganjem zadetkov. Za to sta največ zaslug pridodala domača vratarja Domen Lipužič in Mark Šalamon. Po 12. minutah je bil rezultat 5:2.

Gostje so v prvih 18 minutah dosegli zgolj 4 gole (7:4). Škofljičani so si najvišjo prednost prvega dela priigrali v 24. minuti (10:6).

Mark Šalamon je bil še naprej uganka za goste, ki so na odmor odšli z zaostankom za 3 zadetke (14:11).

Po 3 minutah igre drugega dela so domači prišli do najvišje prednosti na tekmi (16:11), ki so jo držali vse do 48 minute. Takrat se je vodstvo začelo topiti in 5 minut do konca je ekipi ločil le še en gol (25:24).

V zadnjih 5 minutah smo videli le en zadetek. V polno je zadel Aljaž Lešek in tako odločil sosedski derbi v polni dvorani Škofljičanov (26:24).