Velenjčani na Kodeljevem do pomembne zmage

Rokometaši Slovana so na Kodeljevem pred 150 glavo množico gostili rokometaše Velenja. Slednji so opravičili vlogo favorita in prišli do zmage z 29-36.

Velenjčani so odlično otvorili obračun in do 7. minute dosegli pet zadetkov, brez da bi med tem kakšnega prejeli. Minuta odmora na zahtevo domačega trenerja je umirila naval gostov, ki pa so kljub temu uspešno držali prednost petih golov. Slednjo so do polovice polčasa povišali na +6, v zadnjih deset minut pa odšli z rezultatom 5-12. Odlična igra domačinov v končnici polčasa se je odražala tudi na semaforju, ki je po 30 minutah igre kazal rezultat 14-18.

V nadaljevanju obračuna sta ekipi igrali precej izenačeno, rokometaši Slovana pa so v 46. minuti zaostajali zgolj za dva zadetka (23-25). Velenjčanov omenjena prednost ni prestrašila, saj so svojo prednost v naslednjih minutah ponovno povišali na +5. Domačinom je zmanjkalo časa, da bi se ponovno približali rokometašem Velenja, slednji pa so svojo prednost do konca tekme še malce povišali ter se veselili zmage z rezultatom 29-36.

Na tekmi sta kar se zadetkov tiče blestela predvsem krilna rokometaša obeh ekip; Aleksa Tufegdžić je za domačine dosegel 8 zadetkov, rokometaš gostov Tilen Sokolič pa se je podpisal pod 11 zadetkov.