2. DRL: V Gorišnici tekma odločena po poteku 60. minute

V tekmi 5. kroga v Gorišnici, kjer sta se srečali drugo in tretje uvrščena ekipa je odločitev o zmagovalcu padla po poteku igralnega časa. Gostujoči vratar Horjak je obranil strela Soka, ki je imel priložnost za izenačenje rezultata. Ostali rezultati po pričakovanjih.

V Gorišnici je gostovala Sevnica, ki je po odigranih 5. krogih še vedno neporažena. V izredno izenačeni tekmi, kjer si nobena ekipa ni priigrala več kot 2 zadetka prednosti, so nekoliko več vodili gostje. Domači so nazadnje vodili v 51. minuti. V naslednji pa so gostje izenačili na 23. Gostje iz Sevnice so v 54. minuti povedli z 23:25, domači pa v 57. znižali na 24:25. Rezultat je po dosojeni 7-metrovki ob koncu igralnega časa tudi ostal na semaforju.
Pri domačih je Aljaž Sok dosegel 8 (5/7 iz 7m), pri gostih pa Luka Cigler 9 zadetkov.

V Ajdovščini so gledalci do 14. minute spremljali izenačeno tekmo. Ekipa Kronosa je popustila med 14. in 25. minuto (delni izid 8:1), ko so domači povedli z 15:8. Polčas 17:9. V drugem polčasu so domači zadržali oz. še nekoliko povišali prednost na končnih 35:28.
Pri domačih sta Jani Svetik in Janez Koren dosegla po 7 zadetkov, pri poražencih pa je Luka Kamnikar dosegel 5 zadetkov.

V Železnikih je bila ekipa Alplesa izraziti favorit proti ekipi Radgone, kar pa niso najbolje pokazali na parketu. Domači so si prednost 4 zadetkov priigrali že v 14. minuti, ki so jo zadržali do konca prvega polčasa (15:11). Gostje so se v sami končnici uspeli približati na -2 (26:24 v 58. minuti), vendar so domači z zadnjima zadetkoma na tekmi končali tekmo z 28:24.
Pri zmagovalcih je Jernej Štremfelj dosegel 12 zadetkov (4/4 iz 7m), pri gostih pa je Matej Rojht dosegel še enega več, torej 13 zadetkov (3/4 iz 7m).

Favorizirani Pomurci se v začetku tekme nikakor niso mogli rezultatsko odlepiti od rokometašev Jadrana. Prvič so povedli za +2 (10:8) šele v 18. minuti. Kljub vmesnemu vodstvu za +4 se je prvi polčas končal z 16:14 za domače. Šele v 47. minuti so domači povedli za +5 (26:21) in nato 4 minute kasneje že za +8 (29:21). Do konca tekme so priložnost dobili vsi igralci na obeh straneh. Končni izid 33:27.
Pri obeh ekipah sta bila najboljša strelca Mateja. Pri domačih je Niedorfer dosegel 9, pri gostih pa Galina 7 zadetkov.

Pri vrhu ostaja Pomurje in Sevnica, Alples zaostaja za dve točki. Tri zmage ima tudi Ajdovščina (ki pa ima minus točko iz prvega kroga). Tri ekipe imajo po 4 točke (Moškanjci, Cerklje in Jadran). Radgona in Kronos sta na dnu še brez točk.