23. krog prinesel presenečenja

Letošnja sezona se vse bolj bliža h koncu. S štirimi sobotnimi tekmami se je zaključil 23. krog NLB lige, ki je prinesel kar nekaj presenečenj.

Krog so preteklo sredo otvorili na Dolenjskem, kjer so Trebanjci slavili proti zasedbi Saše Prapotnika in se jim oddolžili za poraz v Pokalu Slovenije. V petek so državni prvaki deklasirali domače Ribničane, ko so slavili z 12 goli razlike, v Mariboru pa sta si točki razdelili ekipi iz repa razpredelnice. Varovanci Luke Žvižeja so do sedaj zabeležili že 5 neodločenih rezultatov (poleg Sviša največ od vseh ekip), igralci Krškega pa svojega četrtega.

Sobotne tekme:

RK SVIŠ IVANČNA GORICA – RK SLOVENJ GRADEC 35:31 (20:15)
Justin 12 (3), Marojević 6 (1); Cvetko 6 (5), Lampret 5.

Po Ljubljančanih so “točki odrešitve” v tem krogu osvojili tudi rokometaši iz Ivančne Gorice. V Stični so premagali tekmece iz zgornje polovice razpredelnice iz Slovenj Gradca, za dolenjske rokometaše pa je najbolj pomembno, da so po današnjem zmagoslavju potrdili obstanek v družbi najboljših tudi v prihodnji sezoni. Izbranci domačega trenerja Aleksandra Polaka so na enem najbolj usodnih dvobojih v tej sezoni prikazali zelo dobro predstavo. Bojevite Korošce so od prve do zadnje minute imeli pod nadzorom ter se z učinkovito igro na veliki odmor odpravili s prednostjo petih golov (20:15). V drugi polovici tekme niso imeli “črnih minut”, vseskozi so igrali zbrano in preudarno, po njihovem vodstvu s 30:21 v 46. minuti pa je bilo tudi docela jasno, da bodo kljub nekoliko slabši končnici osvojili pomembni točki. V dolenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Andraž Justin s 13 goli, Marko Marojević pa je prispeval šest zadetkov. V koroški je Rok Cvetko dosegel šest, Aljaž Lampret pa pet zadetkov. Ekipa iz Ivančne Gorice bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostovala v Novem mestu, zasedba iz Slovenj Gradca pa bo gostila Riko Ribnico.

RD URBANSCAPE LOKA – MRK KRKA 19:30 (14:15)
Cingesar 8 (5), Bateglj 4; Majstorović (2) in Knvas po 6.

Povratniki na prvoligaško sceno iz Novega mesta v tej sezono puščajo globoke sledi v ligi NLB. V gosteh so zanesljivo premagali nepredvidljive Škofjeločane in se utrdili na četrtem mestu, pred petouvrščenimi Ribničani, ki so v petek izgubili proti Celjanom, pa imajo tri kroge pred koncem dve točki naskoka. V prvi polovici tekme se je v dvorani Poden odvijal izenačen boj. Dvoboj so bolje odprli Dolenjci, ki so povedli s 6:2, a nato so do sape prišli tudi Gorenjci in si nekajkrat priigrali tri gole naskoka. Po njihovem vodstvu 12:9 je končnica prvega polčasa minila v znamenju gostov, ki so povsem zagospodarili v drugi polovici tekme. Z dobro igro v obeh smereh igre je njihova prednost konstantno naraščala, najvišjo enajstih golov pa so si priigrali ob zadnjem zvoku sirene. V novomeški ekipi sta bila najbolj učinkovita Marko Majstorović in Uroš Knavs, ki sta dosegla po šest golov, izkazal pa se je tudi vratar Jure Blaževič s 16 obrambami. V škofjeloški zasedbi je Darko Cingesar dosegel osem zadetkov, vratar Luka Stanojlović pa je zaustavil deset strelov. Škofjeloška ekipa bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostovala v Ormožu, novomeška pa bo gostila Sviš Ivančno Gorico.

RK DOBOVA – RK GORENJE VELENJE 28:36 (14:17)
Pintar 8 (1), Nešić in Ferenčak po 5; Šiško 6, Grmšek in Pipp (1) po 5.

Velenjčani v Posavju niso blesteli, a so osvojili načrtovani točki. Ob tekmi manj imajo dve točki zaostanka za drugouvrščenimi Trebanjci, medtem ko bodo rokometaši iz Dobove svoj prvoligaški status reševali v zadnjih treh krogih. Rokometaši iz Šaleške doline so v Dobovi prikazali toplo-hladno predstavo. Večji del dvoboja so bili v prednosti, a so jih gostitelji v začetku drugega polčasa ujeli in izenačili na 18:18, 19:19 in 20:20. Velenjčani so v prelomnih trenutkih dvoboja zadeve vendarle postavili na pravo mesto in v končnici povsem zasenčili Dobovčane ter si nekajkrat priigrali najvišjo prednost osmih golov. Takšna razlika je bila tudi na koncu dvoboja. V gostujoči ekipi je bil najbolj učinkovit Peter Šiško s šestimi goli, enega manj sta dosegla Urban Pipp in Timotej Grmšek. V domači je Blaž Pintar dosegel osem, Denis Ferenčak in Ignjat Nešić pa po pet golov. Velenjska ekipa bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostila trebanjski Trimo, vmes pa jo čaka še zaostala domača tekma 22. kroga proti LL Grosist Slovanu. Zasedba iz Dobove bo gostovala v Kopru.

RD LL GROSIST SLOVAN – RD KOPER 33:29 (17:13)
Tugedžić 16 (6), Soršak 5; Poklar 11 (5), Marić 5.

Ljubljanska ekipa si je po današnji izjemno pomembni zmagi nad Koprom dokončno zagotovila obstanek v družbi najboljših tudi v prihodnji sezoni. Tri kroge pred koncem ima sedem točk naskoka pred Mariborom in Dobovo ter osem pred Krškim, ki se krčevito borijo za 12. mesto. Izbranci domačega trenerja Borisa Denića so le v uvodu tekme tekmecem pogledali v hrbet (1:2), v preostalem obdobju tekme pa so bili vseskozi pred njimi. Najvišjo prednost so si priigrali v zadnjem delu prvega polčasa, ko so povedli s 16:10. V drugem polčasu prevlada ljubljanskih rokometašev v dvorani na Kodeljevem ni bila več tako izrazita. Primorci so jim stalno pretili, njihove zmage pa niso ogrozili. Dokončno so jo potrdili v 57. minuti, ko je na današnji tekmi izjemni Aleksa Tufegdžić, ki je dosegel kar 16 golov, zadel za 31:27. V ljubljanski ekipi se je poleg Tufegdžića zelo izkazal tudi vratar Erik Krbavčićs 14 obrambami, v koprski pa  Tine Poklarz enajstimi goli. Ljubljanska ekipa bo po reprezentančni kvalifikacijski akciji za EP 2024 in zaključnem turnirju za pokal Slovenije v naslednjem krogu gostovala v Krškem, vmes pa jo čaka še zaostala tekma 22. kroga v gosteh proti velenjskemu Gorenju. Zasedba iz Kopra bo gostila Dobovo.