Aalborg do velikega presenečenja v polfinalu

Rokometaši Aalborga so poskrbeli za veliko presenečenje v polfinalu Lige prvakov, kjer so povsem proti pričakovanjem, s 35-33 ugnali sloviti PSG.

Na zaključnen turnirju Lige prvakov so Danci v Koelnu šokirali Francoze, ki so po prvem polčasu sicer vodili in tudi igrali boljši rokomet. Prvi del igre je PSG dobil s 15-13 potem, ko je rezultat polčasa postavil Rene Antonsen.

Tudi pričetek drugega polčasa je pripadel gostom, saj je Nedim Remili s serijo treh zaporednih zadetkov poskrbel za vodstvo z 19-14, nekaj minut kasneje pa je PSG vodil z 22-17. Nato je Aalborg zrežiral bliskovit preobrat in v 49. minuti so Danci izid poravnali na 24-24, minuto kasneje pa tudi povedli, sploh prvič na tekmi.

V končnici tekme je PSG zapravil preveč priložnosti kar so Danci znali izkoristiti in se plasirati v polfinale Lige prvakov. Prvi strelec PSG-ja je bil Remili s sedmimi zadetki, Felix Claar jih je za Dance dosegel osem.

Aalborg : PSG 35 : 33