Ajdovci z izjemno končnico do visoke zmage

10. krog 2. Državne lige nam je postregel z obračunom med RK Arcont Radgona in RK Ajdovščina. Predstava je bila izjemno napeta, saj sta bila tima večji del obračuna izenačena. V ključnih trenutkih so gostje pričeli z napadalnejšo igro in se v zadnjih minutah hitro oddaljevali. Z dobro obrambo in napadom so vodstvo zvišali na 10 golov naskoka. Primorci so zanesljivo zmagali.

Ekipi sta bili sprva zelo izenačeni in si izmenjevali vodstvo. V zadnjih minutah 1. polčasa, so se Ajdovci oddaljili že za 3 gole, a so Radgonci zaostanek nadoknadili. Polčas se je zaključil z zadetkom prednosti Ajdovcev (14 : 15). Tudi v drugem delu ni nobena ekipa prevzela večjega vodstva. Nato pa so gostje prevzeli vajeti in znova povedli s 3 goli prednosti (22 : 25). Za varovance Nedeljka Potočnjaka je sledila minuta odmora. Za znižanje zaostanka je zadel Matevž Žunič (23 : 25). Odgovor je nekaj minut kasneje podal Jani Svetik in povečal vodstvo svoje ekipe. Svoje sta pristavila še Vid Pregelj in Dimitrij Mičovič, kar je Ajdovce poneslo do najvišjega vodstva tekme (23 : 28). Na koncu se je izkazal še Dimitrij Mičovič s tremi zaporednimi zadetki. Primorci so zmagali z izidom 26 : 35.

Pinterič in Žunič (10), Cotič in Mičovič (9)