Ajdovščina dosegla prvo zmago v 1.b ligi

Ajdovci so po po točki v Brežicah v prejšnjem krogu, tokrat zmagali v svoji dvorani. Boljši so bili od ekipe Radeče Papir Nova z rezultatom 25:22 (12:8).

Boljše so začeli domači rokometaši, ki so najprej v 7. minuti povedli z 4:1, v 16. pa še 7:4. Gostje so v 21. minuti prvič povedli z 7:8, vendar do konca polčasa niso več zadeli. To so izkoristili domači, ki so dosegli 5 zaporednih zadetkov in ob polčasu vodili z 12:8.

V drugem polčasu so domači držali prednost okrog štirih zadetkov, ko so po polovici drugega polčasa povedli za +6 (20:14). Gostje se niso predali in se v 52. minuti približali na 21:18 kaj več pa jim ni uspelo. Končni izid 25:22 za domače.

Blestel je domači vratar Stanič, ki je zbral 21 obramb. Najboljši strelec pri domačih je bil Breznikar s 6. zadetki, pri gostih pa je Ernestl dosegel 8.

RK Ajdovščina : RK Radeče Papir Nova 25:22 (12:8)
ŠC Police, gledalcev: 150, sodnika: Silvo Košir in Aleš Gorenc

RK Ajdovščina: Štrancar, Velikonja 2, Koren J. 1, Svetik 4, Vidic, Stanič , Pelicon 1, Vasič, Masilo, Bizjak, Bratina 4 (2/2 iz 7m), Breznikar 6 (1/1 iz 7m), Tunanovič 4, Koren M. 3, Volk, Krauthaker

RK Radeče Papir Nova: Stegne 2, Koritnik, Savanović, Kaučič 5, Čajko D. 1, Zakošek 1, Klinar, Potočnik 1, Čajko J. 2, Hrovat, Ernestl 8, Ivančič 2

7metrovke: RK Ajdovščina 3/3, RK Radeče Papir Nova 3/5

Izključitve: RK Ajdovščina 2 minuti, RK Radeče Papir Nova 2 minuti

Rokometaši Ajdovščine v naslednjem krogu odhajajo v goste v Krško. Radeče pa gostijo Mokerc iz Iga.