V zadnji tekmi 3. kroga 1. B Škofljica zmagala v Črnomlju

V zadnji tekmi 3. kroga Škofljica zmaga v Črnomlju

Po osvojeni točki v Murski soboti in prestavljeni tekmi 2. kroga, so tokrat Črnomaljci v svoji dvorani gostili ekipo Škofljice. Škofljica je bila boljša z rezultatom 29:34 (16:17).

V začetku drugega polčasa so gostje počasi prevzemali pobudo in v 11. minuti povedli z 5:8 in kasneje v 13. minuti še 6:10. Domači so se po delnem izidu 3:0 med 18. in 21. minuto približali na 12:13. 3 minute pred koncem prvega polčasa pa so domači izničili prednost gostov (14:14). Kljub vsemu so gostje odšli na odmor s prednostjo zadetka (16:17).

V drugem polčasu so gostje počasi višali svojo prednost in v 40. minuti povedli za +4. 4 minute kasneje pa že za +6 (21:27) Nekaj slabih minut gostov iz Škofljice so rokometaši Črnomlja izkoristili in se v 51. minuti približali na 25:27. V zadnjih 7. minutah je na obeh straneh skupaj padlo 11 zadetkov. Nekaj več žog je končalo v mreži domačih in gostje so zmagali z rezultatom 29:34.

Pri domačih je ponovno bil najboljši strelec Stariha s 7. zadetki, pri gostih pa je Marolt zadel 9 zadetkov, zadetek manj pa je dosegel Pangerc. Izkazali so se tudi vratarji, ki so skupaj zbrali 60 obramb ! največ domači Bagarič (23), pred gostujočim Lipužičem (17).

RK Črnomelj – ŠD Škofljica Pekarna Pečjak 29:34 (16:17)
Črnomelj, Dvorana Loka, gledalcev: 110, sodnika Matija Knez in Mitja Smolko

RK Črnomelj: Bagarič 23 obr., Aupič 5 obr., Put 8 obr., Kostelec, Pezdirc 1, Medic 4, Jakofčič, D. Štrucelj 6, Horvat 1, Slobodnik 6, Weiss 4, Stariha 7, Mihelič, Hudelja, Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak: Lipužič 17 obr., Štavar 7 obr., Pangerc 8, Štubler, Regner, Cingesar 2, Kljun 7, Zgonec, Topolovec 1, Svečko 3, Vidmar 3, Marolt 9, Krese, Etling 1, Podmenik, Janželj
Trener: Gregor Cvijič

7metrovke: Črnomelj 3/3, Škofljica 0/2

Izključitve: Črnomelj 4 min, Škofljica 12 min

Škofljico čaka gostovanje pri Slovanu, medtem ko Črnomaljci gostujejo pri Dravi na Ptuju.