Ajdovščina kljub porazu napreduje v 1. B ligo

Rokometaši Ajdovščine kljub porazu napredujejo v 1. B ligo. Domači so verjetno nekoliko podcenili nasprotnike iz Gorenjske ter bili pod vplivom spektakla, ki ga prinaša zadnja domača tekma in napredovanje in izgubili zadnjo tekmo v domači dvorani. Ekipa Cerklje Radovljica je bila boljša z rezultatom 24:30 (12:16).

V izenačenem prvem polčasu, kjer sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, so si gostje prvič v 21. minuti priigrali nekoliko izdatnejšo prednost (9:12). Med 27. in 29. minuto so gostje še naredili delni izid 0:3 in povedli 11:6. Izid polčasa je bil 12:16.

Tudi v začetku drugega polčasa so gostje igrali svojo igro in polnili mrežo bodočega 1. B ligaša. V 39. minuti je bilo že visokih 13:19. Prednost 6, 7 zadetkov so gostje držali vse do 47. minute. Ponovno je sledil delni izid 0:3 v korist Gorenjcev in 9 minut pred koncem so gostje pobegnili na neulovljivih 19:27. Do konca tekme so domači uspeli nekoliko omiliti poraz. Končni izid je bil 24:30.

Kljub porazu na zadnji domači tekmi v 2. DRL so se igralci Ajdovščine veselili, saj so njihovi konkurenti RK Pomurje izgubili v Logatcu.

RK Ajdovščina – RK Cerklje Radovljica 24:30 (12:16)

RK Ajdovščina: Koren 6 (1), Velikonja 4, Svetik 4, Peljhan 3, Pelicon 2 (1), Krauthaker 1, Bratina 1, Bizjak 1, Masilo 1, Žbogar 1, Štancar, Polanc, Vidic, Stanič, Gregorc
Trener: Branko Leban

Izključitve: 4 min

7-metrovke: 2/3

RK Cerklje Radovljica: Križaj 10, Debelak 5, Stare 4, Valjavec 4, Fajon L. 4, Ferjan 1, Soklič 1, Muršec 1, Miščevič, Kovač, Fajon M., Tomac-Teržan
Trener: Jože Cuderman

Izključitve: 6 min