Slovenj Gradec potrdil četrto mesto na lestvici, tesna zmaga Brežic proti Grosuplju

Rokometaši Slovenj Gradca so na njihovem zadnjem gostovanju v sezoni proti Izoli vknjižili dve novi točki.

Prvih petnajst minut tekme je bilo povsem izenačenih. Obe ekipi sta zaigrali zbrano in brez večjih napak v obrambi in napadu. Slovenj Gradčani so dve minuti pred koncem prvega dela dosegli njihovo najvišjo prednost v prvem polčasu, ki je znašala pet golov. Rokometaši Izole so se uspeli približati in na polčas odšli s tremi goli zaostanka (10 : 13).

Na začetku drugega polčasa so gostujoči rokometaši popustili v obrambi in domačinom je uspelo priti do izenačenja (13 : 13). Slovenj Gradec je stopil na plin in v 38. minuti z golom Tomaža Grobelnika, ki je bil strelsko zelo razpoložen, prišel do prednosti štirih golov. Do konca tekme so rokometaši Slovenj Gradca uspeli zadržati svojo prednost in zasluženo zmagali z rezultatom 25 : 30.

Grosupljčani se po tesnem porazu proti Brežicam poslavljajo od 1. B državne rokometne lige.

Tekmo so bolje odprli gostujoči rokometaši, ki so že v prvih štirih minutah povedli z rezultatom 0 : 3.  Nato pa so sledile minute rokometašev iz Grosuplja, saj so z delnim rezultatom 5 : 0 prišli do prednosti dveh golov. Domačini so uspeli zadrževati svojo prednost do 21. Minute ko so gostujoči rokometaši prišli do izenačenja. Ekipi sta zaigrali zelo dobro v obrambi, kar je posledica nizkega rezultata v prvem polčasu.

Drugi polčas je bil povsem izenačen. Spremljali smo borbeno igro za vsako žogo. V 47. minuti so rokometaši Grosuplja povedli z dvema goloma a so gostje uspeli izenačiti. Sledila je infarktna končnica, veliko izgubljenih žog in nezbranosti s strani obeh ekip. V zadnji minuti je bil rezultat izenačen (21 : 21). Rokometaši Brežic so imeli napad za zmago in se z golom Jaše Mišigoja veselili zmage z rezultatom 21 : 22.