Bivši prvoligaš boljši od bivšega drugoligaša

Ekipa Herza iz Šmartnega pri Litiji, ki je lansko leto še igrala med prvoligaši in je letos precej pomladila ekipo, je bila boljša od bivšega drugoligaša Pomurja iz Murske Sobote z rezultatom 37:26.

Do rezultata 5:5 je bila tekma izenačena. Po treh zaporednih zadetkih Gregoreca med 11. in 16. minuto pa so gostje povedli z 5:8. Domači so odgovorili z 4:0 in v 18. minuti povedli z 9:8, ko je gostujoči trener Potočnjak vzel prvo minuto odmora. Do 25. minute in rezultata 12:12 je bila tekma izenačena, ko so domači v zadnjih petih minutah prvega polčasa naredili delni izid 5:1 in odšli na odmor z rezultatom 17:13.

V prvih 10. minutah drugega polčasa smo še gledali izenačeno tekmo in prednost domačih je iz 22:18 v 43. minuti narasla na 26:18. Med 48. in 53. minuto so rokometaši iz Šmartnega naredili delni izid 6:0 in v 53. minuti povedli z 33:21. Zadnjih nekaj minut tekme, ko so priložnost dobili vsi igralci obeh ekip, je prednost ostala na več kot 10 zadetkov. Končni izid 37:26.

Pri domačih je največ zadetkov dosegel Justin, ki ej zadel 8-krat, Jerina pa je dosegel 7 zadetkov. Pri gostih iz Murske Sobote je Gregorec dosegel 8, Štumpf in Bombek pa po 4 zadetke.

Rokometaši iz Šmartnega so po 8. krogih na 10. mestu, medtem, ko je Pomurje s točko iz prvega kroga zadnje.

RD Herz Šmartno – RK Pomurje 37:26 (17:13)
Dvorana Pungrt, Šmartno pri Litiji, gledalcev: 200, sodnika Matjaž Pirc in Marko Pirc

RD Herz Šmartno: Sadar M. 2 + 9 obr., Žižek Je. 2, Ribarič 2, Cirar 1, Justin 8, Zobarič 1, Rozina 2, Berglez 2, Muratovič, Žižek Ju., Sadar A., Avsec 5, Jerina 7, Močnik 4, Kukovica 1 obr., Žurga 1
Trener: Filip Gradišek

RK Pomurje: Škrjanec 1 + 8 obr., Osterc, Bombek 4, Štumpf 4, Sever 1, Černela 2 obr., Žižek Cvetko 1, Vild Marič, Hedl 1, Falež 2, Kozelj 2, Kocan, Hameršak, Gregorec 7, Jankovič 3
Trener: Alan Potočnjak

Izključitve: RD Herz Šmartno 8 minut, RK Pomurje 8 minut

7metrovke: RD Herz Šmartno 3/3, RK Pomurje 2/4

V naslednjem krogu rokometaši iz Šmartnega gostujejo pri Črnomlju, medtem ko Pomurje v domači dvorani pričakuje Rudar iz Trbovelj.