Bogdanović s sedemmetrovko priigral zmago Ribnice

V Ribnici sta se ob 19. uri srečali moštvi RD Riko Ribnice in RK Dobove.

Prvi zadetek na tekmi je dosegel Klemen Mlakar in Dobova je povedla z 0-1. V uvodnih minutah srečanja do bili Dobovčani tisti, ki so držali minimalno prednost, Ribničani pa so jih lovili. V 19. minuti so do prvega vodstva prišli domači z goloma Jana Grebenca in Žana Žagarja so povedli z 12-10. Sledile so minute, ko so rahlo prednost držali rokometaši Ribnice, a do odmora jih je Dobova ujela in izenačila. Izenačujoči zadetek je s sedemmetrovke zadel Klemen Mlakar (16-16) in tako postavil izid polčasa.

V drugem delu igre so Ribničani prvič povedli s tremi goli razlike, po zadetku Gašperja Hrastnika v 35. minuti (20-17). Ribničani so vodili že s štirimi goli razlike, a gostje se niso predali. Z vztrajno igro so v 47. minuti izid poravnali na 24. Sledila je zelo  napeta končnica v kateri je že kazalo na neodločen rezultat. Ribničani so si v zadnji minuzi tekme priigrali sedemmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Ilija Bogdanović in tako poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Prvi strelec Ribnice je bil Žagar s 6 zadetki, kar 8 jih je za Dobovo zabil Ignjat Nešić.