Brez presenečenj v 4. krogu 2. DRL

4. krog 2. državne rokometne lige za moške je minil brez presenečenj. Vse tekme so se končale kot smo napovedovali pred tekmami.

Še najbolj razburljivo je v Hrpeljah, kjer je Jadran uspel zadržati prednost v končnici tekme proti ekipi Moškanjci Gorišnica. Tekma je bila zelo izenačena in nobena ekipa si ni priigrala vidnejše prednosti. Domači so po nekoliko slabšem začetku, ko so povedli gostje uspeli dobiti prvi polčas z 12:11. V drugem polčasu pa gostom niso dovolili, da bi izenačili in tekmo dobili z 26:25.
Pri domačih so po 5 zadetkov dosegli Bejamin Bekrič, Dimitrij Mičovič in Ivan Mijatovič. Pri gostih pa je 9 zadetkov dosegel Blaž Geč, po 5 pa Aljaž Sok in Nejc Šandor.

Na derbiju kroga v Sevnici so bolje začeli domači in že ob polčasu povedli z 16:11 proti Alplesu iz Železnikov. V drugem polčasu so gostje v 50. minuti uspeli izenačiti na 23 in v 53. minuti celo povesti na 24:25, vendar so domači do konca tekme dosegli še 6 zadetkov, gostje pa samo enega in zmaga je ostala v Sevnici. Končni izid 30:26.
Pri domačih je Luka Cigler dosegel 8, pri gostih pa Jernej Štremfelj celo 12 zadetkov.

V Radenci sta se srečala Arcont Radgona in Ajdovščina. Če je do 18. minute bil rezultat še izenačen so v drugem delu prvega polčasa gostje stopili na plin in prvi polčas dobili z 11:16. V drugem polčasu so gostje držali prednost 6,7, ali 8 zadetkov in tekmo mirno pripeljali do končnega izida 22:29.
Pri domačih je bil ponovno prvi strelec Matej Rojht, ki je dosegel 8 zadetkov, pri gostih pa Tilen Masilo dosegel 7 zadetkov.

V Logatcu so Cerklje visoko premagali rokometaše Kronosa. Prvi polčas je bil še nekoliko izenačen (12:16), v drugem so se domači v 36. minuti približali na 18:20, vendar nato do 50. minute niso zadeli, ko je bilo že 19:29. Končni izid 20:35.
Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Luka Stare z 11. zadetki, pri domačih pa Gašper Hočevar s 7. zadetki.

Na vrhu prvenstvene lestvice sta še neporažena Pomurje in Sevnica (6 točk), sledijo 4 ekipe s po 4. točkami, ter Ajdovščina s tremi točkami. Na dnu sta Radgona in Kronos še brez točk.